قهرمان وزنه برداری جهان: اگر شرایط خوب باشد در بازی های قونیه رکورد خواهم زدقهرمان پاورلیفتینگ جهان گفت: فرصت های زیادی را از دست دادیم اما به شما قول می دهم وزنه برداران در بازی های کشورهای اسلامی هر کاری از دستشان بر می آید انجام دهند و نتیجه بگیرند.

رسول المعمدادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره شرایط تمرینی خود در مدتی که به دلیل شرایط نامناسب از اردوی تیم خارج شد، گفت: از زمان مسابقات جهانی که آذرماه سال گذشته به پایان رسید، هیچ مسابقه ای نداشتیم. تا اردیبهشت ماه امسال فرصت زیادی از دست دادیم، اولین اردوی ما بود که به اعتراض وزنه برداران منجر شد، در آن اردو مشکلات زیادی داشتیم و مجبور شدیم اردو را ترک کنیم، نمی خواستیم به وزنه برداری آسیب بزنیم. یا ایجاد حاشیه کند، اما چاقو قبلاً تا استخوان بریده شده بود و هیچ شرایطی را نمی توان تحمل کرد. به نظر من اگر در کمپ بمانیم، سلامت خود را از دست می دهیم.

وی ادامه داد: از این رو بیانیه هایی صادر کردیم و از سوی دیگر حمایت های پدرانه آقای صالحی العامری رئیس کمیته ملی المپیک را در نظر گرفتیم و با آقای بولادگر نایب قهرمان مسابقات دیداری داشتیم. وزارت ورزش». همچنین نمایندگان مشکل وزنه برداران را به وزارت ورزش اعلام کردند. آخرین دیدار ما با آقای حسینی معاون رئیس جمهور در مجلس بود. اکنون اردوهای ما در آکادمی ملی المپیک آغاز شده و زمان کمی تا بازی های کشورهای اسلامی باقی مانده است. امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم. البته با توجه به زمان محدودی که داریم، ممکن است همه نتوانیم با آمادگی ۱۰۰ درصدی در بازی ها شرکت کنیم، اما سعی می کنیم بهترین نتیجه را در مسابقه بگیریم.

اگر شرایط خوب باشد رکورد خواهم زد

معتمدی در پاسخ به این سوال که ممکن است در بازی های کشورهای اسلامی برای شکستن رکورد جهانی تلاش کند و آیا واقعا آماده رکوردشکنی است؟ وی تاکید کرد: همیشه تمریناتم را به طور منظم انجام می دهم حتی اگر اردو تعطیل باشد. با نگاهی به شرایط بدنی ام می توانم در بازی های کشورهای مسلمان رکوردهای خوبی ثبت کنم و حتی به رکورد جهانی حمله کنم. من سعی می کنم ضریب و شاخص مرکب را جابه جا کنم. البته من ۱۰۰ درصد نیستم. یک بار دیگر باید دید شرایط رقابت در بازی های کشورهای اسلامی چگونه است.

وی افزود: شاید همه فکر کنند بازی های کشورهای اسلامی رقابت سختی نیست اما کشورهایی که همیشه رقیب ما بوده اند مسلمان هستند مانند ازبکستان، قطر، مصر و الجزایر و رقابت فشرده ای خواهیم داشت.

* ما شاهد بودیم که کشورهای اسلامی در بازی‌های خود مدال می‌بازند

قهرمان آسیا در پاسخ به سوالی: آیا در صورت بازگشت به همین تصمیم برای ترک اردوی تیم ملی ادامه می دهند؟ وی توضیح داد: روزی که از اردو خارج شدیم فکر می کردیم بی احترامی می کنیم و حتی مدال های بازی های کشورهای اسلامی را از دست دادیم. با این حال گفتیم که اگر این اتفاق بیفتد ارزشش را دارد. ما از آقای صالحی العامری برای رسیدن به بازی های کشورهای اسلامی حمایت کرده ایم.

* از طرف وزنه برداران قول می دهم تمام تلاش خود را انجام دهیم

قهرمان جهان با بیان اینکه فکر می کند با توجه به مشکلات وزنه برداری که داشت می تواند به روزهای گذشته برگردد، گفت: با توجه به تغییرات، امیدوارم این اتفاق بیفتد. اینکه وزنه برداری روزهای خوبی داشته باشد به هر دو طرف بستگی دارد، وزنه برداران و مسئولان اتحادیه. به نمایندگی از وزنه برداران قول می دهم تمام تلاش خود را انجام دهیم و فدراسیون با همدلی تمام تلاش خود را برای کسب این افتخار انجام خواهد داد.

* رئیس سابق فدراسیون مقصر نبود اردو در آکادمی ملی المپیک است

وی درباره اینکه وزنه برداران برای اولین بار از امکانات آکادمی ملی المپیک استفاده می کنند، تصریح کرد: برای اولین بار در آکادمی ملی المپیک اردو داریم و امکانات خوبی هم داریم. من رئیس و عوامل سابق فدراسیون را مقصر می دانم که هنوز در آکادمی ملی المپیک اردو نداشته ایم، برای آقای مرادی آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم از این به بعد سلامت، استراحت و قبول مسئولیت نکند.

انتهای پیام