فواید سلامت زمستان – ایسنادمای سرد برای سلامت پوست مفید است، زیرا رگ های خونی پوست را فشرده می کند و این امر احتمال قرمزی و تورم رگ ها را کاهش می دهد. اگر در هوای سرد فعالیت های مختلفی را در خارج از منزل انجام دهید، به سلامت قلب شما کمک کرده است.

به گزارش ایسنا، منحصر بفرد او نوشت: “زمستان ممکن است برای برخی چندان خوشایند نباشد، اما تحقیقات فواید ماه های سرد سال را برای سلامتی نشان می دهد. در هوای سرد، بدن ما باید سخت تر کار کند تا دمای مرکزی خود را حفظ کند، به این معنی که کالری بیشتری سوزانده می شود. سرما. دما باعث کاهش آلرژی و عفونت می شود.

در اینجا پنج فایده اصلی قرار گرفتن در معرض هوای سرد آورده شده است:

– کالری بسوزانید
– مبارزه با عفونت ها
بهبود عملکرد قلب
– بهبود عملکرد مغز
– بهتر بخواب

علاوه بر این، سرما درمانی به بدن استرس خوبی به نام Eustress می دهد. استرس به بدن کمک می کند تا بهتر با استرس یا ناراحتی بد (ناشی از کمبود خواب، استرس عاطفی، بیماری مزمن و غیره) سازگار شود.

البته هوای سرد برای سلامت ریه ها خوب نیست. هوای سرد معمولاً خشک است و باعث می‌شود بسیاری از افراد احساس بدتری داشته باشند، به خصوص آنهایی که بیماری مزمن ریوی دارند. هوای خشک سیستم تنفسی را برای مبتلایان به بیماری ریوی دردناک می کند.

اما این ایده که سرما به طور کلی سیستم ایمنی را ضعیف می کند، ایده درستی نیست. قرار گرفتن در معرض دمای سرد، حساسیت شما را به عفونت افزایش نمی دهد. دو دلیل وجود دارد که چرا سرماخوردگی و آنفولانزا در زمستان رایج است. اولاً در زمستان افراد زمان بیشتری را در داخل خانه می گذرانند و ثانیاً با افرادی که ممکن است ناقل میکروب باشند در تماس نزدیک هستند.

ورزش در فضای باز در زمستان باعث تقویت عضلات قلب می شود. در زمستان (در مقایسه با تابستان)، پس از نرم شدن و گرم شدن بدن، مدت زمان بیشتری ورزش می کنید، اما اگر در معرض خطر بیماری قلبی هستید، هنگام ورزش در هوای سرد مراقب باشید.

پیاده روی در زمستان نیز تاثیر ویژه ای بر سلامتی دارد. بر اساس مطالعه ای که در مجله آمریکایی زیست شناسی انسانی منتشر شده است، افراد هنگام پیاده روی در هوای سرد ۳۴ درصد کالری بیشتری نسبت به پیاده روی در هوای مناسب می سوزانند.

منبع: emojicut

انتهای پیام