فضای آموزشی برای هر نفر در ۸ منطقه زیر ۵.۲ متر / گروه مدارس صومعه سرا، اولویتایسنا/ خوزستان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در ۸ استان سرانه آموزشی کمتر از ۵.۲ متر مربع است و تلاش می کنیم این استان ها را به سرانه کشور برسانیم.

مهرالله رخشانی مهر در نشستی که امروز (۲۳ تیرماه) در شهرستان رامشیر برگزار شد، با بررسی مشکلات فضاهای آموزشی رامشیر اظهار داشت: امروز از مدارس تقریبا تکمیل شده شهر رامشیر بازدید کردیم. ما تعداد زیادی پروژه نیمه تمام داریم که بیشتر در مناطق روستایی است که باید برای تکمیل آنها برنامه ریزی کنیم. البته اولویت اول ما تکمیل پروژه های نیمه تمام است که از محل اعتبارات ملی، منطقه ای یا خیریه تامین شده است.

به گزارش اسنا، وی افزود: تعدادی از پروژه های نیمه تمام تا مهرماه می تواند به اتمام برسد و بقیه پروژه ها نیز تا پایان قرارداد سحر به اتمام برسد. در اولین واگذاری ۱۴۰۱ منابع لازم برای پروژه های نیمه تمام را تامین خواهیم کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیمات خوبی برای ساخت پروژه های جدید در رامشیر گرفته ام. مقرر شد اولین پروژه شهری از محل اعتبارات نفتی یا محرومیت زدایی آغاز شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در بحث تجهیزات برودتی، تجهیزات آموزشی و وسایل کمک آموزشی تصمیمات خوبی گرفته شده است. مقرر شد حداقل تعدادی کولر گازی در اختیار حوزه های آزمایشی قرار گیرد و در اختیار مدارس قرار گیرد. برای وسایل سرمایشی، آموزشی و آموزشی بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است. سازمان نوسازی سال هاست که بر روی ماموریت خود کار می کند و تلاش های خوبی برای ایمن سازی مدارس انجام داده است. در ۸ استان سرانه آموزش کمتر از ۵.۲ متر مربع است و تلاش می کنیم این استان ها را به سرانه کشور برسانیم.

رخشانی مهر در پایان در خصوص جمع آوری مدارس صومعه سرا گفت: جمع آوری مدارس صومعه سرا با ظرفیت بیش از ۱۰ نفر از اولویت های اصلی این وزارتخانه است. در حال برنامه ریزی برای این کار هستیم، هرچند این پروژه در حال حاضر شروع شده و در استان خوزستان پیشرو است، اما باید تعداد باقیمانده ساماندهی شود. مدارس شبانه روزی که به دلیل عدم دسترسی به مناطق و یا دانش آموز کم باید داشته باشیم با تعویض خوابگاه و خرید خوابگاه مناسب جایگزین می شوند.

انتهای پیام