فروش فوری ماشین بعد از ۳ سالبه گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، پس از افزایش تولید و کاهش تعهدات، خودروی شاهین پس از سه سال برای اولین بار در معرض فروش فوری قرار می گیرد.

بر اساس اعلام امید قالیباف به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از ابتدای سال جاری تا ۷ تیرماه ۲۴۱ هزار و ۴۶۵ دستگاه خودرو کامل تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷۵ درصد رشد نشان می دهد. علاوه بر این، بدهی ها به خودروسازان در مدت ذکر شده ۸۴ درصد کاهش یافته است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خروج تدریجی طرح های فروش خودرو از قرعه کشی را ناشی از رشد تولید خودرو دانست و گفت: با بررسی ثبت نام کنندگان در مرحله دوم سفارشی سازی تلفیقی، این اتفاق افتاد. مشخص شد که گروه خودروسازی سایپا (به جز ساینا اس و کوئیک اس)، بقیه محصولات از قرعه کشی خارج می شوند. همچنین پس از افزایش تولید و کاهش تعهدات، برای اولین بار پس از سه سال، خودروی شاهین برای فروش فوری عرضه شد.

وی مجموع خودروهای عرضه شده در مرحله دوم قرعه کشی تلفیقی را ۱۰۴ هزار خودرو اعلام کرد و گفت: به تمامی ثبت نام کنندگان سریع و سریع بدون قرعه کشی خودرو تعلق می گیرد.

قالیباف مدیریت صحیح فروش خودرو و حذف تدریجی قرعه کشی را نتیجه ادغام الزامات در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دانست.

انتهای پیام