فرهنگ سازی در راستای آرمان های امام هدف این وزارتخانه استایسنا/ مازندران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ پایه گذاری خود را بر استقرار کامل این حوزه در سطح آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی گذاشتیم، گفت: در این عرصه موفق خواهیم بود. جنگ روایی و عرصه فرهنگ وقتی بر شایستگی های فرهنگ اصیل تمرکز می کنیم، ایستادگی کنیم و ویژگی اصلی در عرصه فرهنگ، هویت عمیق ملی و مذهبی کشور است.

محمدمهدی اسماعیلی در راستای سفر منطقه ای خود در جمع نمازگزاران نماز جمعه شهرستان ساری به اقدامات و سیاست های دولت مردمی در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: دولت خود را بر پایه ارتباط صمیمانه با مردم نهادینه کرده است. مردم چون حضور مردم در اولویت است و دولت مردم برای حل مشکلات.

و وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: در عرصه فرهنگ، پایه گذاری خود را بر استقرار کامل عرصه فرهنگ در سطح آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی و همچنین در عرصه نهادیم. برای فرهنگ زمانی موفق خواهیم بود که بر شایستگی فرهنگ اصیل خود بایستیم و برای رسیدن به این مهم مزیت اصلی در عرصه فرهنگ، هویت عمیق تاریخی ملی و مذهبی کشور است.

اسماعیلی افزود: فرهنگ مملکتی ریشه در اربعین، مساجد، حسینیه و التقیه در حسینیه دارد و این نگاه اصلی به فرهنگ در حکومت مردمی است زیرا همه فعالیت های فرهنگی و هنری باید در این حوزه متمرکز شود. این منطقه.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در طول یک سال گذشته تمرکز دولت علاوه بر حوزه اقتصادی بر حوزه فرهنگ نیز بود و سپس ستاد هماهنگی فرهنگی دولت به ریاست جناب رئیس جمهور تشکیل می شود. .. چهار دهه گذشته آشکار می شود و فضای حل مسئله به تمام بخش های آن سرازیر شده است.

وی افزود: رهبر فرزانه و عاقل انقلاب ۹ مزیت دولت مردمی را برشمردند که اولین آن احیای امید در جامعه و دومی مسئولیت پذیری است.

اسماعیلی گفت: دولت آقای رئیسی خدمتگزار مردم است و نمی تواند نسبت به مطالبات مردم بی تفاوت باشد و مردم هیچ گاه عبارت «به ما ربطی ندارد» را از زبان دولتمردان نخواهند شنید.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه تا این لحظه رئیس جمهور محترم ۳۱ سفر منطقه ای را انجام داده اند و امروز کارنامه دولت مردمی را روایت می کنیم و این کارنامه خدمت دولت انقلابی مردمی است. ۷۰۰ نفر از شهروندان ما هر روز به دلیل کرونا جان خود را از دست می دادند و ما با وضعیت بسیار نامطلوبی روبرو بودیم که به طور کامل اتفاق نیفتاد.

وی بیان کرد: با کار جهادی دولت مردمی در حوزه بهداشت و درمان شاهد بودیم که در برخی از روزها تعداد جان باختگان کرونا به صفر رسید و خوشبختانه اکنون بیماری کرونا تحت کنترل است.

وزیر فرهنگ همچنین به عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی اشاره کرد و افزود: میزان تعامل وزارت امور خارجه با همسایگان نسبت به دفعه قبل که کشور نفت خود را آورده چندین برابر افزایش یافته است. درآمدهای دوره منتهی به تحریم ها، نمونه ای از اقدام جهادی، شبانه روز است.

و اسماعیلی در پایان گفت: دولت مردمی در عرصه فرهنگی با افتخار اعلام می کند که در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در این زمینه به عنوان سرباز برای رهبر انقلاب عمل خواهد کرد. داریم سعی میکنیم. گوش دادن به آنچه در جنگ رسانه ای و روایت انقلاب اسلامی برازنده آن است

انتهای پیام