فرصت از دست رفته تیم ملی والیبال بانوان!پاس تیم ملی والیبال بانوان می گوید ایران شانس صعود به جمع چهار تیم برتر جام ملت های آسیا را داشت اما این شانس را از دست داد.

به گزارش اسنا، تیم والیبال بانوان ایران با شکست کره جنوبی و استرالیا و شکست مقابل ویتنام، فیلیپین، چین، ژاپن و چین تایپه در رده هفتم جام ملت های آسیا قرار گرفت.

شبنم علیخانی کریدور تیم ملی درباره سطح مسابقات گفت: حتی اگر تیم های آسیایی تیم های دوم و سوم خود را اعزام کنند، در مجموع سطح مسابقات بالاست، اما موفق شدیم در گروه هایی از ژاپن و چین پیروز شویم. و آنها دو تیم خوب آسیایی هستند که اتفاق خوبی است. دو بازی را باختیم به نظرم باید می بردیم و شاید اگر به جای ویتنام دوم به دوم می رفتیم چین تایپه را شکست می دادیم و به جمع چهار تیم برتر صعود می کردیم. حالا که مسابقات تمام شده، فیلم مسابقات را نگاه می کنم و توانایی های والیبالی مان را می بینم، امسال یک شانس بزرگ داشتیم که از دست دادیم.

وی در پاسخ به این سوال که سبک بازی ایرانیان چه تفاوتی با بازی های قبلی خود داشت، گفت: ما در سال های گذشته مقابل فیلیپین و ویتنام شکست نخوردیم با اینکه قوی تر بودند اما امسال شکست خوردیم. مربی کار جدیدی را شروع کرد و ترکیب تیم را از بازیکنان جوان و با تجربه شکل داد. بنابراین، تشکیل تیم زمان می برد.

علیخانی درباره پیشرفت والیبال بانوان ایران گفت: برنامه ریزی درست درازمدت باعث پیشرفت ما می شود. ما به صورت انفرادی این توانایی را داریم که جایگاه والیبال ایران را تغییر دهیم، اما همه کارهایمان از جمله انتخابی ها و اردوها باید دقیق باشد. روند والیبال را می توان افزایش داد.

وی افزود: امسال شکست خوردیم اما مطمئنم والیبال می تواند به جایگاه شایسته خود برسد زیرا بازیکنان ما پتانسیل بالایی دارند. از طرفی می توان تیم والیبال بانوان را با کمک بازیکنان پیر و جوان بهتر کرد. این بدان معنا نیست که بزرگسالان دیگر قادر به کمک نیستند و طرد می شوند. بازیکنان جوان باید در کنار بازیکنان باتجربه رشد کنند، حتی اگر قرار است کل تیم جوان باشد، حضور بازیکنان باتجربه ضروری است.

انتهای پیام