فرایند تاثیرگذار پولیش در ساخت قالب پلاستیک


روش قالب‌گیری تزریق پلاستیک جایگاه ویژه‌ای در اکثر صنایع مختلف دارد. تقریبا بیشترین وسیله‌های زندگی‌مان توسط پلاستیک‌های بسیار باکیفیت ساخته شده‌اند. ممکن است در فصل زمستان یک دستگاه بخور را در اتاقتان روشن کرده باشید و سپس تلفن منزل را برداشته و با یکی از عزیزانتان تماس بگیرد. سپس به آشپزخانه رفته و با دستگاه آب‌مرکبات‌گیر خودتان را مهمان یک آب‌میوه طبیعی و دلچسب کنید. پس از آن، تلفن‌همراهتان را برداشته و مشغول گشت‌وگذار در فضای مجازی شوید. شاید باور این ماجرا کمی برایمان عجیب باشد که تمامی موارد ذکر شده توسط پلاستیک ساخته شده‌اند!

به گزارش ایسنا به نقل از متال هارمونی، تمام مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، یعنی دستگاه بخور، تلفن، لوازم آشپزخانه، گوشی هوشمند و… همگی از پلاستیک ساخته شده‌اند. پلاستیک به خاطر جنس مقوی و وزن سبکی که دارد، به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی دیگر، تولید کردن آن برای تولیدکنندگان بسیار ارزان تمام شده و خرید کردن چنین محصولاتی برای مردم مقرون‌به‌صرفه است. در نتیجه، استفاده از محصولات پلاستیکی می‌تواند هم برای تولیدکنندگان عالی باشد و هم رضایت مصرف‌کنندگانش را جلب کند. اما آیا تابه‌حال این سوال برایتان پیش آمده که این محصولات چگونه تولید می‌شوند؟

آشنایی با قالب‌گیری تزریق پلاستیک

قالب سازی پلاستیک یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که توسط آن قطعات پلاستیکی مختلف تولید می‌شوند. با استفاده از این روش، پلاستیک‌های جامد که مواد پلیمری هم نام دارند، تبدیل به مذاب و سپس به شکل مدنظرمان تغییر پیدا می‌کنند. این روش توسط یک دستگاه بزرگ و کاملا پیشرفته انجام می‌شود که حالت افقی دارد. یعنی از یک طرف دستگاه پلاستیک‌های جامد وارد آن شده و پس از حرارت دیدن به شکل مایع در می‌آیند. حالا پلاستیک مذاب و مایع‌شکل می‌تواند به راحتی داخل حفره‌های بسیار باریک حرکت کرده و سپس به مقصد اصلی‌اش، یعنی قالب برسد. قالب تزریق پلاستیک حالت متغیر دارد. یعنی سریعا باز و بسته می‌شود.

پس از اینکه مواد مذاب داخل قالب برسد، توسط سیستم‌های خنک‌کننده سریعا سرد می‌شود. از آنجایی که پلاستیک می‌تواند به راحتی و در کمترین زمان ممکن حرارت اولیه را از دست بدهد، به سرعت منجمد می‌شود. حالا قالب باز شده و پلاستیک منجمد شده را به بخش دیگری منتقل می‌کند. پس از آن سریعا بسته شده و حالت اولیه خودش را می‌گیرد. مجددا همان فرایند تزریق پلاستیک به داخل قالب انجام شده و این فرایند به‌صورت متداول تکرار می‌شود. در واقع سرعت تولید قطعات پلاستیکی از این طریق، بسیار بالا است. چرا که می‌توان در کمترین زمان ممکن، صدها و حتی هزاران قطعات پلاستیکی را با بهترین کیفیت ممکن تولید کرد.

فرایند تاثیرگذار پولیش در ساخت قالب پلاستیک

اهمیت پولیش در ساخت قالب پلاستیک

قبل از این‌که بخواهیم به اهمیت پولیش ساخت قالب پلاستیک بپردازیم، خالی از لطف نیست که در مورد ویژگی‌های خود قطعه کمی صحبت کنیم. چرا که بسیار مهم است بدانیم، جنس قالب تزریق پلاستیک از چه چیزی ساخته می‌شود و چگونه تبدیل به قطعه نهایی می‌گردد. معمولا قالب تزریق پلاستیک از جنس فولاد مقاوم ساخته می‌شود. از آنجایی که فولاد سختی بسیار بالایی دارد، توسط ابزارهای فرزکاری با دستگاه CNC تراش داده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید دقت این دستگاه بسیار بالا بوده و می‌تواند کار برش قطعه را در حد میلی‌متری انجام بدهد. چرا که بسیاری از قطعات پلاستیکی باید کاملا دقیق، طبق ابعادی که برایشان در نظر گرفته شده برشکاری شوند.

به همین دلیل دستگاه CNC این اطلاعات دقیق را از طریق نرم‌افزار دریافت می‌کند. اجرا کردن فرمان برش از طریق نرم‌افزار کار بسیار آسانی برای دستگاه بوده و این فرایند به‌صورت خودکار و بدون دخالت دست انجام می‌شود. ابزارهای برش مختلفی روی قالب تزریق پلاستیک کار برش را انجام می‌دهند، تا بتوان به فرایند نهایی رسید. این مراحل می‌توان از کل به جز تعریف گردد. برای هر کدام از این مراحل هم باید از ابزارهای خاص دستگاه استفاده کرد. یعنی برای قسمت‌هایی که نیاز به برش ظریف‌تر و دقیق‌تر دارند از ابزارهای کوچک‌تر و برای برش‌های کلی هم‌، می‌توان از ابزارهای برش بزرگ‌تر هم استفاده کرد.

پولیش‌کاری دقیقا چه تاثیری روی قطعه دارد؟

بدون شک شما هم واژه پولیش را قبلا شنیده‌اید. از این کار برای براق کردن سطوح فلزات و یا سایر موارد دیگر استفاده می‌شود. اما همیشه بحث زیبایی ظاهری در بحث پولیش‌کاری مطرح نیست. چرا که علاوه بر ظاهر، کیفیت قطعه در اینجا اولویت بیشتری برای طراحان و قطعه‌سازان، پیدا می‌کند. به‌خصوص در بحث تولید قطعات پلاستیک، حساسیت کار بالاتر رفته و حتی یک نقطه کوچک هزار صدم میلی‌متری هم می‌تواند روی سطح برخی قطعات شکل بدی ایجاد کند. در نتیجه، برای جلوگیری از این ناهمواری‌های موجود در سطح قطعه، به‌نوعی از وقوع چنین مشکلاتی پیشگیری می‌شود.

بهترین راه پیشگیری از این مشکلات، پولیش‌کاری قالب است. توجه داشته باشید که در پولیش‌کاری قطعه، هرگز ابعاد آن تغییر پیدا نمی‌کند. چرا که ابعاد تنها خط قرمز تولید قطعات پلاستیکی است که نباید حتی در حد صدم میلی‌متر هم تغییر پیدا کند. به خاطر این‌که بیشتر شرکت‌های بزرگ، بر اساس این قطعات محصولاتشان را تولید و معرفی می‌کنند. در واقع پولیش‌کاری به ما کمک می‌کند تا تمام ناهمواری‌های سطحی قطعه را از بین برده و به سطحی کاملا صاف و یک‌دست برسیم.

این موضوع می‌تواند کیفیت نهایی قطعات پلاستیکی را بسیار بالاتر برده و آن‌ها را تبدیل به بهترین محصولات ممکن بکند. از طرفی دیگر، ظاهر خود قطعه هم بسیار تمیزتر می‌شود و به بهترین شکل ممکن تحویل مشتریان قرار می‌گیرد. روش‌های مختلفی برای تولید قالب تزریق پلاستیک وجود دارد که هر کدام برای اهداف خاصی انجام می‌گیرند. اما پولیش‌کاری به نوعی آخرین فرایند تولید قالب پلاستیک است که می‌تواند کیفیت قطعات را تضمین کند.

انتهای رپرتاژ آگهی