غذای موقت – رژیم غذایی برای کاهش وزن


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان بندی: چگونه با برنامه ریزی رژیم غذایی خود وزن کم کنیم

سه اصل برای کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و زمان غذا خوردن (زمان). در حالی که دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار گرفته اند ، ما اغلب از مورد سوم غفلت می کنیم.

چه در محل کار باشیم و چه در مهمانی ، تأخیر در غذا خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

وعده غذایی موقت چیست؟

تغذیه موقت شامل همگام سازی رژیم ها با ساعت بیولوژیکی شما است. بدن علاوه بر تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی ، ریتم انتقال دهنده های عصبی و الگوها را انجام می دهد. هر روز یک میان وعده خاص بخورید؟).

تغذیه موقت توسط دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین ، متخصص تغذیه فرانسوی در سال 1986 ایجاد شد و از آیورودا و طب قدیم چین سرچشمه می گیرد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه های موزون کار می کند ، بنابراین بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً همزمان غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید هر اندامی در بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان طب چینی انجام برخی از روش ها را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و دائماً اطلاعات مربوط به تغییرات بدن ، رفتار و محیط را دریافت می کند. این ساعت مچی همچنین ساعت محیطی در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را تحت نظر دارد.

بر اساس مطالعه صبحانه بزرگ ، رژیم غذایی موقت بر میزان انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که حداکثر استفاده را از آن ببرید. تحقیقات همچنین نشان می دهد که صبحانه شما باید سنگین و پر از غذاهای پر انرژی باشد ، در حالی که صبحانه شما باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که یک شام سنگین منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد و در نهایت منجر به افزایش قند خون پس از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید ارزان تر بروید و پهنای باند پایینی را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه قبل از ناهار و ناهار قبل از شام باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی انباشته تجزیه شود.

کارگران در حال تغییر به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا / گرسنگی) در معرض افزایش وزن و بیماریهای متابولیک هستند.

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند چندین اثر مثبت بر بدن داشته باشد ، به عنوان مثال:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

حداکثر سود از مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

تنظیم سطح کلسترول

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

کاهش خطر ابتلا به دیابت

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید