عکس نقاشی با تم قهوه


«قهوه» نوشیدنی محبوب بسیاری از مردم جهان است و توجه برخی از هنرمندان را نیز به خود جلب کرده و بهانه ای برای خلق نقاشی های بسیاری شده است.

به گزارش اسنا به نقل از الجزیره، یوهان سباستین باخ – آهنگساز مشهور آلمانی – از طرفداران قهوه بود. او روزی ۲۰ تا ۳۰ فنجان قهوه می نوشید. یکی از قطعات او به نام (آکا کانتاتای قهوه) نیز درباره دختری است که علاقه زیادی به قهوه دارد، اما پدرش او را از نوشیدن این نوشیدنی محبوب منع می کند. چون فکر می کند به سلامتی اش آسیب می رساند.

باید گفت که باخ در عشق خود به قهوه تنها نیست و این نوشیدنی در سراسر جهان بسیار محبوب است. قهوه همچنین منبع الهام برای شاعران، نقاشان و نویسندگان بود.

محمود درویش قهوه را اینگونه توصیف کرد: قهوه خاطره است… خاطرات کسی که یک فنجان از آن را با ما در مکانی پر از غم نوشید.

در ادامه این گزارش نگاهی خواهیم داشت به تعدادی از نقاشی های نقاشان معروف دنیا که موضوع آن «قهوه» است.

قهوه دو نفره

نقاشی ادوارد مونک، نقاش نروژی، زوجی مسن را در حال نوشیدن قهوه نشان می دهد. نام این نقاشی که در حدود سال ۱۸۸۳ کشیده شده است “روی میز قهوه” است.

عکس نقاشی با تم قهوه

این نقاشی بیش از آن که شور عشق بین یک زوج مسن را نشان دهد، صلح و سازگاری بین آنها را نشان می دهد. برگ های سبز رنگی که در نقاشی ظاهر می شوند به گرما و راحتی خانه می افزایند. رنگ‌ها در هم آمیخته شده‌اند و غیرقابل تحمل هستند، همه چیز در این پالت آرام به نظر می‌رسد. یک میز ساده که با فنجان های قهوه تزئین شده است.

این اثر متعلق به مکتب امپرسیونیسم است که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم توسط نقاش فرانسوی کلود مونه پدیدار شد. در این سبک نقاشی، هنرمند درک خود از بیننده را به تصویر می کشد نه آنچه را که در واقع هست. یعنی نقاش احساسات خود را نسبت به آنچه می بیند به تصویر می کشد.

هویت چهره ها مشخص نیست و از ویژگی های سبک امپرسیونیستی است. این ویژگی به بیننده این فرصت را می دهد که خود را به جای هر یک از شخصیت های نقاشی بگذارد و خود را در آن موقعیت تصور کند.

همچنین دکور اتاق حفظ شده و فقط میز و صندلی به وضوح دیده می شود و این چیزی است که در هر خانه ای یافت می شود. به این ترتیب بیننده فضای نقاشی را دور از خود تصور نمی کند و می تواند احساس کند که مانند خانه اوست.

قهوه به تنهایی

نوشیدن قهوه در نقاشی های نقاش همیشه به صورت گروهی یا دوتایی انجام نمی شد. نمونه هایی وجود دارد که در آن یک نفر با یک فنجان قهوه به تصویر کشیده شده است. هانری ماتیس، نقاش فرانسوی، نقاشی زیر “سر لورت با یک فنجان قهوه” را در سال ۱۹۱۷ کشید. نقاشی که سر یک دختر را در کنار یک فنجان قهوه نشان می دهد. چشمان دختر در کنار فنجان قهوه غمگین و خسته به نظر می رسد و هاله ای سیاه زیر چشمانش دیده می شود که گویی قهوه آخرین چاره او برای فرار از مشکلات است.

عکس نقاشی با تم قهوه

قهوه با دوستان

دانیل ریدگوی نایت نقاش آمریکایی است که تصویر زیر را به نام قهوه در باغ در اواخر قرن نوزدهم کشید. در این تجارت دو همسایه با فرزندانشان در هوای تازه قهوه می نوشند. این نقاش زندگی ساده روستایی را در آثارش نشان می داد و سبک او آمیزه ای از امپرسیونیسم و ​​رئالیسم بود. در این نقاشی پانورامایی از روستایی در فرانسه را می بینیم که در آن به جزئیات نیز توجه شده است. سادگی و آشنایی اولین چیزی است که در این تابلو به ذهن خطور می کند. در اینجا نقاش بیشتر بر سنت نوشیدن قهوه دوستانه و جمعی تمرکز می کند تا خود قهوه.

عکس نقاشی با تم قهوه

انتهای پیام