عوارض جراحی کاهش وزن (بای پس ، بالون و واس دفرنس) چیست؟


عوارض جراحی کاهش وزن (بای پس ، بالون و واس دفرنس) چیست؟

جراحی لاغری ممکن است راه حل مناسبی برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند ، نباشد. زخم معده یا معده: این شایع ترین نوع بای پس معده است. انقباض معده به این واقعیت منجر می شود که فرد قبلاً احساس سیری می کند و تمایل او به غذا کاهش می یابد. این تکنیک ها با کاهش هضم غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که بدون ملاحظه دقیق قابل انجام نیست ، بنابراین هنگام انجام عمل جراحی ، فرد باید دقیقاً بفهمد چه اتفاقی خواهد افتاد ، مانند خطرات پیش رو. همچنین باید در نظر داشت که پس از جراحی ، تغییرات طولانی مدت در شیوه زندگی و عادات غذایی باید ایجاد شود. امروزه روشهای غیرجراحی و روشهای کم خطر برای کاهش وزن و دستیابی به اندام ایده آل وجود دارد که عوارض جانبی و محدودیت های جراحی کاهش وزن را ندارند.

افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا شاخص توده بدنی آنها (BMI) 40 به بالا است ، همچنین افرادی که با موفقیت از تکنیک هایی مانند رژیم ، ورزش و دارو یا سایر روش های غیر جراحی استفاده می کنند ، کاهش وزن را انجام می دهند. به پزشک خود در مورد عمل جراحی مراجعه کنید. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که باید بعد از آن در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید ، مشورت کنید. تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را امتحان نکنید.

انواع جراحی های کاهش وزن که برای کاهش وزن استفاده می شود


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. انواع روش های کاهش وزن شامل موارد زیر است:

جراحی حلقه معده

جراحی حلقه معده

در حال حاضر ، بستن معده یک روش معمول برای کاهش وزن است که طی آن حلقه ای در قسمت فوقانی معده قرار می گیرد که معده را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی فردی غذا می خورد ، این غذا وارد قسمتی از معده می شود که درست بالای مری است. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد غذای کمتری می خورد و زودتر از قبل احساس سیری می کند. بعد از خوردن غذا به تدریج از قسمت پایین به قسمت پایین حلقه وارد می شود و به تدریج هضم می شود.

حلقه های معده طوری طراحی شده اند که می توان موقعیت آنها را بعد از جراحی تنظیم کرد تا میزان غذایی که بیمار می تواند بخورد تغییر کند. برای اعمال این تغییر ، حلقه معده به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل می شود و تنظیم از طریق آن درگاه انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی اوقات ممکن است لغزش حلقه معده ایجاد شود ، که ممکن است تار شود و عملکرد خود را از دست بدهد ، در این صورت نیاز به تعویض دارد.

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، معده به دو قسمت تقسیم می شود و یک کیسه (تکه) کوچکتر در قسمت فوقانی معده ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این کیسه معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، وقتی بیوپسی روی این قسمت از روده انجام می شود ، کالری کمتری از غذای مصرفی دریافت می شود. علاوه بر این ، از آنجا که چرک تازه ایجاد شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت تعداد کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

آستین معده

آستین معده

در طول آستین معده بیشتر یک طرف معده برداشته می شود و مخاط معده کوچکتری شبیه لوله باریک باقی می ماند. این لوله در بالا به مری و در پایین به ابتدای روده متصل می شود. با این روش ، اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار می تواند فقط مقدار کمی غذا مصرف کند و برای مدت طولانی بعد از غذا احساس سیری کند. آستین معده از نظر میزان کاهش وزن که فرد می تواند بعد از جراحی تجربه کند ، نسبت به سایر جراحی ها م lessثرتر نیست.

بادکنک داخل معده

بادکنک داخل معده

یک تلسکوپ ویژه ، که آندوسکوپ نامیده می شود ، از طریق دهان و در نهایت به داخل معده نفوذ می کند و یک بادکنک سیلیکونی را در معده بیمار وارد می کند. توپ با مایع پر می شود و فضای معده را اشغال می کند. با بالن در معده ، بیمار زودتر سیری را تجربه می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیلیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر معده برداشته می شود و فقط یک تکه معده کوچک باقی می ماند. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود. با این روش ، بیشتر روده کوچک مدیریت شده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، مجرای صفراوی و مجرای لوزالمعده (که به طور معمول صفرا و آنزیم های لوزالمعده را برای هضم در قسمت فوقانی روده کوچک دفع می کند) به قسمت تحتانی روده کوچک وارد می شود. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند باعث نفخ و بوی بد دهان شود. ناهنجاری بیوپانکراس یک عمل پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های غذایی بیمار پس از این عمل جراحی چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی برای کاهش وزن ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر دهد و غذای کمتری نسبت به قبل از عمل بخورد. به بیمار دستورات سختی داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورد. در ابتدا ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج بیمار می تواند غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ آب پز ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای سفت تر بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بعد از جراحی بیمار نمی تواند ویتامین ها و مواد معدنی خاصی را جذب کند ، باید تا پایان عمر تحت نظر پزشک برخی مکمل ها را مصرف کند. آزمایش خون سطوح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل های بیمار را تعیین می کند. برای برخی از افراد ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطرات جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی بمیرند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن با توجه به سن ، جنسیت و شاخص توده بدنی متفاوت است. همچنین ، در برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

تعدادی از خطرات رایج در ارتباط با هر نوع جراحی کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. همچنین ، پس از عمل جراحی ، احتمال لخته شدن خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا در وریدها (ترومبوز ورید عمقی) بسیار اندک است و پزشک شما اغلب داروهایی را برای کاهش این خطر تجویز می کند. برخی از افراد ممکن است پس از کاهش وزن دچار عفونت شوند. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها و یا در محل زخم روی پوست بعد از عمل رخ دهد.

اگر بعد از عمل بیمار وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی وجود دارد ، که چنین دید جذابی نیست و لباس ها برای شخص مناسب نیست. برای حل این مشکل ، می توانید عملیات دیگری را انجام دهید ، که همیشه در دسترس نیست. قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

بسته به نوع عمل جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

روشهای جایگزین کاهش وزن چیست؟


از آنجا که جراحی های کاهش وزن عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بیمار خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روش های کاهش وزن بدون جراحی را توصیه می کنند. به عنوان مثال ، روشها کم خطر و بی خطر هستند لیپوماتیک، کرایولیپولیز، RF، تویتیشن و لیپولیز که نتایج فوری و ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

“کپی فقط با ذکر منبع و مرجع مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید