علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود استفراغ کنید. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری های گوارشی ، حاملگی و یا حتی بوی نامطبوع باشد تهوع یک اختلال معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

علت تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف یا بیماری دریایی)

اوایل بارداری

استفراغ دارویی

درد شدید

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت (به عنوان مثال ، “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم ها

برخی از سرطان ها

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

مصرف سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی دندان (حرکت یا سوء تغذیه) ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی که در آنها درجه حرارت بالا در کودک ایجاد می شود ، ایجاد می شود. حالت تهوع یا استفراغ ممکن است علت علت باشد. نمایش اگر کمی بعد از غذا ظاهر شود ، تهوع یا استفراغ ممکن است با مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری همراه باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های غذایی ، مانند سالمونلا ، ممکن است بیشتر طول بکشد تا علائم را ایجاد کنند. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از بیماریهای جدی که می توانند منجر به تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. مشکل دیگر کم آبی است. خطر کم آبی بدن در بزرگسالان کمتر است زیرا آنها معمولاً علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص می دهند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید و بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، اما مصرف بیش از حد می تواند با احساس پر بودن معده حالت تهوع را بدتر کند. اگر احساس آرامش می کنید مایعات بنوشید. اگر آب مستقیم در معده شما را ناراحت می کند ، چای یا کافئین بدون کافئین را با برش های میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری ممکن است به دلیل عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد ، که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مصرف مایعات خود از جمله آب را افزایش دهید

در طول روز به جای سه قسمت بزرگ از وعده های غذایی کوچک استفاده کنید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از روشهای مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی برای از بین بردن حالت تهوع استرس انجام دهید. دم را به آرامی از طریق بینی خود بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیموترش حاوی اسید سیتریک است ، یک ترکیب طبیعی که اعتقاد بر این است که به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کرده و در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست باشد ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده ها را تحریک کند. با این حال ، مصرف بیش از حد آب لیمو در مدت زمان کوتاه می تواند حالت تهوع را بدتر کند. استنشاق بوی لیمو ، مانند نوشیدن لیمو ، می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس یک مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک واقعیت است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، احساس تهوع بیشتری خواهید داشت. بنابراین سعی کنید با انجام کارهای آسان حواس خود را پرت کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب دچار حالت تهوع می شوید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا علل دیگر ناشی از این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآورنده و ترجمه: عاطفه صادقی

پیوندها

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-naases-vositing

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-nainess

https://www.quora.com/Why-am-I-fe-ingain-nainess-af-rinking-a-lot-of-water

دیدگاهتان را بنویسید