علت نگرانی مردم در فضای مجازی شیروان را به تصویر بکشیدایسنا/ خراسان شمالی فرمانده انتظامی شهرستان شیروان از شناسایی و دستگیری فردی که با نشر اکاذیب در فضای مجازی اقدام به تشویش اذهان عمومی و ایجاد آشوب و ناامنی در آن شهرستان کرده بود خبر داد.

سرهنگ مجید یگانی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اعلام جزئیات این خبر گفت: پس از رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس حوزه عشایری شهرستان شیروان، زنی وجود دارد که قصد دارد اذهان عمومی، ایجاد ناامنی و ایجاد ناامنی کند. ایجاد هرج و مرج با انتشار مطالب نادرست در فضای مجازی. او در آن شهر تحت تعقیب پلیس بود.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس امنیت عمومی پس از انجام تحقیقات تخصصی توانستند این فرد را شناسایی و در کمترین زمان ممکن دستگیر کنند، افزود: متهم پس از اعتراف به فعالیت مجرمانه خود در فضای مجازی با تشکیل پرونده قضایی در پرونده قرار دارد. . برای این روند قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ یگانی پور تصریح کرد: بر اساس بند ۱۸ قانون جرایم رایانه ای، هرکس از طریق رایانه یا سامانه ارتباطی به قصد آزار دیگران یا تشویش اذهان عمومی یا مسئولان اکاذیب کند، علاوه بر اعاده حیثیت، از سال ۹۱ خواهد بود. از روز تا دو سال یا به جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات.

رئیس پلیس شهرستان شیروان خاطرنشان کرد: کاربران اینترنتی می توانند با مراجعه به سایت الکترونیک پلیس راهنمایی های لازم را دریافت کرده و در صورت نیاز موارد مشکوک را به سامانه پاسخگویی فوریت های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ که به صورت شبانه روزی کار می کند گزارش دهند.

انتهای پیام