عرضه ۵۳ قطعه یدکی منوط به اخذ شناسنامه بود


بر اساس اعلام اتاق اصناف ایران، ترخیص کالاهای مشمول گمرک منوط به اخذ گواهی الکترونیکی و شناسه رهگیری از سامانه جامع تجارت است.

به گزارش ایسنا، اتاق بازرگانی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: طرح ردیابی لوازم یدکی و لوازم مصرفی خودرو با شناسایی ۵۳ قلم کالا وارد مرحله دوم شده است و این ۵۳ قلم کالا که فهرست آنها در زیر آمده است، باید حاوی شناسه و کد رهگیری

عرضه 53 قطعه یدکی منوط به اخذ شناسنامه بود

در فاز اول این طرح، فروش «باطری» و «کمک فن خودرو» بدون کد رهگیری از ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ممنوع شد.

شایان ذکر است، طبق اعلام اتاق اصناف ایران، ترخیص کالاهای مشمول گمرک منوط به اخذ گواهی الکترونیکی و شناسه رهگیری از سامانه جامع تجارت است.

جمع آوری باطری ها و کمک فنرهای قاچاق و تقلبی از ۱۵ فروردین ماه در چند استانداری آغاز شد و به تدریج در تمامی استانداری ها اجرا می شود. این در حالی است که به گفته مسئولان وزارت صمت، مبارزه با تقلب و قاچاق در سطح عرضه ۵۳ قطعه یدکی دیگر که اخیراً ملزم به شناسایی بودند، ظرف سه ماه آینده آغاز می شود.

به گفته مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق انسان و ارز و وزارت صمت، تخمین زده می شود که حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد از کل بازار قطعات خودرو سهم فعالیت های قاچاق و کالاهای تقلبی باشد.

همچنین بر اساس گزارش وزارت صمت از درصد تخلفات در قسمت های مختلف خودروها، بیشترین تخلفات با سهم ۷۲ درصدی مربوط به سیستم تعلیق و دنده خودرو، سهم لاستیک، موتور و یا رانندگی است. نیروها و گیربکس هر کدام پنج درصد تعیین شد. یک درصد به باتری خودرو و مابقی یعنی سهم ۱۶ درصدی به سایر قطعات مربوط به خودرو تعلق می گیرد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر