عرضه بلوک های مدیریتی سرخابی کجاست؟رئیس سازمان خصوصی سازی از آخرین مورد عرضه بلوک های مدیریت سهام به شرکت های فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس خبر داد.

حسین قربان زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به فراخوان تامین بلوک های مدیریتی سهام استقلال و پرسپولیس که اوایل فروردین ماه از سوی سازمان خصوصی سازی اعلام شد، گفت: مذاکراتی با شرکت های زیادی در حال انجام است. این رابطه.”

وی در پاسخ به سوالی درباره شرکت های متقاضی گفت: نمی توان اسامی شرکت ها را اعلام کرد اما اکنون در مرحله مذاکرات پیش از مزایده هستیم.

روند عرضه سهام دو باشگاه در چه مرحله ای است؟

بر اساس این گزارش، پس از وعده های طولانی زمستان سال گذشته، روند تحویل سرخابی ها نهایی شده است تمام شده بر این اساس، یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۵۶ سهم جدید شرکت فرهنگ و ورزش استقلال ایران (سهامی عام) در نماد معاملاتی (استقلال ۱) و یک میلیارد و ۳۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۶۷ سهم جدید شرکت فرهنگیان پرسپولیس به ثبت رسید. و شرکت ورزش (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیس ۱) به دلیل محرومیت از حق احتیاط از طریق روش ثبت سفارش در تابلوی نارنجی فرابورس ایران که از ۱۵ اسفند ماه آغاز شده است. سرانجام در ۱۹ مارس به پایان رسید.

طبق آمار ۳۲۰ هزار نفر در ثبت نام پرسپولیس شرکت کردند. ۲۶۱ میلیارد تومان سهام باشگاه توسط اشخاص حقوقی و بیش از ۸۸ میلیارد تومان توسط اشخاص حقیقی خریداری شد. همچنین ۲۸۶ هزار نفر در عرضه اولیه سهام استقلال شرکت کردند که ۲۸۰ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط اشخاص حقوقی و ۷۹ میلیارد تومان توسط اشخاص حقیقی خریداری شد.

بر این اساس، پس از گذشت حدود یک هفته از اتمام عرضه، سازمان خصوصی سازی از متقاضیان احتمالی خرید بلوک های مدیریتی استقلال و پرسپولیس دعوت و اعلام کرد تا به گام بعدی در روند خصوصی سازی دو باشگاه و واگذاری مدیریت مشمول این دو باشگاه دست یابد. سازمان خصوصی سازی در نظر دارد مجموعه های مدیریتی شرکت های مذکور را از طریق فرابورس به صورت رقابتی معرفی کند.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. زیرا افزایش سرمایه آنها باید مراحل اداری ثبت در اداره ثبت شرکت ها را طی کرده و سپس نماد این دو سهم باز شود. این پروسه که باید توسط هر دو باشگاه انجام شود از ۴ تا ۶ ماه زمان می برد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر