عدالت آموزشی و ترسیم چهره نخبگان علمی فصل مشترک اهداف وزارت علوم و صدا و سیماوزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس سازمان صدا و سیما و جمعی از مدیران ارشد دو مجموعه در خصوص دغدغه‌ها، توانمندی‌های همکاری و راهکارهایی برای بهره‌مندی متقابل از توسعه تعاملات صداوسیما و وزارتخانه گفتگو کردند. . علم، پژوهش و فناوری در نشست مشترک.

به گزارش ایسنا، محمدعلی زلف گل در این دیدار با ابراز خرسندی از عملکرد رسانه ملی گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دانشگاهی فراملی است که همه اقشار جامعه را در هر سنین و سطوح باسوادی در بر می گیرد و می باشد. بسیار موثر.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در دوران اپیدمی کرونا و برای بازگشایی دانشگاه ها این موضوع با راه اندازی صدا و سیما به یک مطالبه ملی تبدیل شده است.

زلویگل با اشاره به ظرفیت های عظیم در حوزه علم و فناوری در کشور گفت: در سال ۲۰۲۱ ۷۸ هزار مقاله بین المللی از ایران و ۱۱۰ هزار مقاله به زبان فارسی منتشر می شود که این یکی از مشکلات وزارتخانه است. علوم، تحقیقات و فناوری برای هدایت این قابلیت ها.

وی ادامه داد: انتظار داریم همانطور که از حوزه های مختلف در رسانه ملی قدردانی می کنند، دانش، دانش و نخبگان ما بیش از پیش مورد توجه سازمان های صدا و سیما قرار گیرد.

وزیر علوم در خاتمه، اقتدار علمی و دیپلماسی، فناوری، نوآوری، آموزش، پژوهش، خروجی های هدفمند، نوآوری فرهنگی، فرهنگ نوآوری، تقاضای فناوری، نوآوری، تولید خدمات، ثروت و سرمایه دانش را از اولویت های برنامه های کشور معرفی کرد. سرشماری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

مظهر دستاوردهای علما و فرهیختگان، افتخار صدا و سیما است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پیمان الجبلی رئیس سازمان صدا و سیما در این نشست با اشاره به پیام رسانه ملی در ارتقای سطح آگاهی و دانش در جامعه و همچنین به گسترش امید به آینده در بین مردم گفت: در رسانه ملی مایه مباهات است، انعکاس و انعکاس دستاوردهای دانشمندان و اندیشمندان در عرصه علم و فناوری و ایفای نقش فعال در ایجاد ترویج و گسترش امید در جامعه.

رئیس رسانه ملی بر محور عدالت و هویت مداری که از سرفصل های دوران تحول رسانه ملی است تاکید کرد و ادامه داد: حوزه عدالت آموزشی با برنامه های درسی میهن پرستی تلاقی می کند. رسانه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

الجبلی افزود: رسانه ملی توانمندی های عظیمی دارد که هنوز از برخی از آنها استفاده نشده است. از آنجایی که در تابستان امسال توانستیم با همکاری صداوسیما و وزارت نیرو شاهد ۳۸ درصد صرفه جویی در مصرف برق باشیم، با اطمینان می گوییم که هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد که صداوسیما نتواند به حل آن کمک کند.

وی با پیشنهاد تشکیل دفتر همکاری وزارت علوم و صدا و سیما در ساختمان صدا و سیما بر آمادگی رسانه ملی برای هرگونه همکاری تاکید کرد و نقشه راه دستیابی به اهداف مشترک را ترسیم کرد.

در تکمیل این نشست، نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نمایندگان صدا و سیما به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای دستیابی به همکاری های گسترده بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صدا و سیما پرداختند.

انتهای پیام