رژیم لاغری سریع

عباسی: برنج خارجی نیم دلاری وارد می شودنایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برنج خارجی را نیم دلار می خرند و در بازار می فروشند اما در بازار خارجی ۳۰ هزار تومان نمی فروشند.

علیرضا عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران درباره بازگشت قیمت برنج ایرانی گفت: شرایط اقتصادی باید برای جهادگران عرصه تولید مساعد باشد که امنیت غذایی کشور را تامین کنند. نهاده های کشاورزی در یک دوره زمانی به دلیل نوسانات نرخ ارز که معیشت کشاورزان را تحت تاثیر قرار داده است دستخوش تغییراتی شده است. از طرفی قیمت ارائه شده در بازار اصلا مناسب مصرف کننده نیست.

نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: اگر مصرف کننده نتواند کالایی بخرد در نهایت تولیدکننده ضرر می کند. بنابراین باید بین قیمت تولید و مصرف نسبتی وجود داشته باشد.

سود حاصل از افزایش قیمت برنج ایرانی از شهریور ماه به مزارع نرسیده است

نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به پایان فصل برداشت برنج در شهریورماه، گفت: افزایش قیمتی که از شهریور ماه در بازار برنج وجود داشت به سمت مزارع نرفت زیرا کشاورز اصلاً تقلا نکرد. افزایش قیمت آنها تنها معامله گران در بازار هستند.

مسئولیت اصلی ظهور مجدد برنج ایرانی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

عباسی با اشاره به اجرای قانون با محوریت وظایف جهاد کشاورزی و واگذاری اختیارات بازرگانی محصولات کشاورزی به این وزارتخانه، گفت: مسئولیت اصلی قیمت های غیرمنطقی برنج بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است. وزارت جهاد کشاورزی قادر به مدیریت بازار نیست و در نظارت بر قیمت ها کوتاهی کرده است. ما این موضوع را در مجلس پیگیری می کنیم.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تایید کرد: وزرای دولت سیزدهم برای خود حاشیه امنی در نظر می گیرند و دلیل آن هم این است که مدت زیادی از وزارت آنها نمی گذرد. اما نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند. اگر احساس کنیم مردم در جایی آسیب می بینند، به وظیفه قانونی خود عمل می کنیم. ما کسی را ستایش نمی کنیم

برنج خارجی نیم دلاری وارد می شود

نماینده مردم کرج در مجلس درباره کوچک بودن وزارت دادگستری و تعزیرات گفت: وظایف این وزارتخانه نیز جای خود را دارد. تمام تلاش ما این بود که با قانون تمرکز اختیارات وزارت جهاد کشاورزی را افزایش دهیم. به همین دلیل بنده کوتاه قد در پرونده برنج از وزارت جهاد کشاورزی می بینم. کشور ما برنج خارجی را با نیم دلار وارد می کند. چه اتفاقی می افتد که الان نمی توانید برنج خارجی را با قیمت ۱۳-۱۴ هزار تومان در بازار خریداری کنید؟ حتی برنج خارجی ۲۰-۳۰ هزار تومانی هم پیدا نمی شود. بنابراین وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تنظیم بازار برنج را بر عهده دارد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر