طرح توسعه مسکن از این ماه آغاز می شود/ در حوزه تغذیه دانشجویی باید از دانشگاه ها بیشتر حمایت شودیکی از معاونت های دانشجویی و معاونت فرهنگی دانشگاه اجتماعی و فرهنگی با اشاره به آغاز طرح ارتقای مسکن دانشگاه ها در ماه جاری گفت: در این حوزه مشکلات خاص خود را در زمینه مسکن متاهل داریم.

دکتر صادق الدردایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: ما ۱۴ خوابگاه همسریابی در مسکن مرکزی دانشگاه تربیت مدرسه داریم و تعدادی خوابگاه همسریابی در پردیس دانشگاه نور وجود دارد.

وی در خصوص تخصیص وام مسکن به دانش آموزان متاهل در یک مدرسه، ادامه داد: وام ودیعه مسکن اعطایی به دانش آموزان بر اساس آیین نامه صندوق رفاه دانشجویان است.

نایب رئیس دانشگاه تربیت مدرسه با اشاره به بازگشت کامل دانشجویان دانشگاه تربیت به خوابگاه ها گفت: در دوران کرونا و آموزش مجازی تعدادی از طلاب ما در خوابگاه ها حضور داشتند. زیرا دانشگاه تربیت یک مدرسه مرتبط با تحصیلات تکمیلی است و دانشجویانی که در دوران کرونا درگیر تحقیقات و پروژه‌هایی بودند در دانشگاه حضور داشتند. اما پس از اعلام از سرگیری آموزش حضوری، دانشجویانی که دوره های تئوری را گذرانده بودند به جمعیت دانشجویی موجود اضافه شدند و هم اکنون تمامی دانشجویان به صورت حضوری در دانشگاه تحصیل می کنند و کلاس ها به صورت کاملا حضوری برگزار می شود. دانشجویان غیر بومی نیز به امکانات مربوط به خوابگاه دسترسی دارند.

دکتر الدردایی در خصوص ساخت مسکن جدید در دانشگاه تربیت مدرسه افزود: حدود یکی دو سال پیش ساخت کوی سبز دانشگاه تربیت به زمین خورد اما در همان صحنه باقی ماند و اکنون ساخت و ساز به بودجه هنگفتی نیاز دارد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم تربیتی و در مورد مشکل اصلی خوابگاه های دانشکده آموزش و پرورش گفت: طبقه بندی مشکلات دانشگاه ضروری است. ما در خصوص خوابگاه های متاهل مشکلات خودمان را داریم و از طرفی استاندارد خوابگاه های موجود ما باید ارتقا یابد. برخی از هاستل های ما در گروه هاستل های سطح ۵ قرار دارند که برنامه ارتقای آنها را داریم و از تیرماه ارتقای این هاستل ها را برای رسیدن به سطوح ۱ و ۲ آغاز می کنیم.

وی در خصوص اطعام طلاب مدرسه تربیت بدنی گفت: با توجه به تغییرات قیمت مواد غذایی اساسی تامین اعتبارات لازم برای تغذیه طلاب نیز یکی از دغدغه های ما است و در این راستا باید از دانشگاه ها حمایت بیشتری شود. . .

قائم مقام دانشگاه تربیت مدرسه در خاتمه درباره رونق فعالیت طلاب در عرصه فرهنگی نیز گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد دانشجویان در این دو سال حضور نداشته باشند و فضای پرنشاط دانشگاه را تغییر دهد. . از این رو برنامه ها و جشن های فرهنگی زیادی برای بازگرداندن شور و نشاط سابق دانشجویان و فضای دانشگاه در نظر گرفته ایم.

انتهای پیام