رژیم لاغری سریع

ضرورت حل سیاست های تورمی برای اجرای نظام «تامین اجتماعی».معاون اسبق وزیر رفاه با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری گفت: در شرایط کنونی مهمترین تهدیدی که نظام اجتماعی کشور را تهدید می کند تورم و سیاست های تورمی است که باید به آن توجه شود.

محمدرضا فیض مهدوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایرانوی در این خصوص گفت: سیاست های کلی دستگاه های اجرایی مختلف در کشور بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی کشور تدوین و از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است که سازوکاری برای آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی شده است. . از سال‌های گذشته سیاست‌های عمومی در موضوعات و بخش‌های مختلفی تدوین شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به سیاست‌های کلی نظام اداری و نظام سلامت اشاره کرد.

وی افزود: سیاست های کلی تامین اجتماعی در این زمینه تدوین و ابلاغ شده است.

رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت گفت: در نظام های برنامه ریزی باید برنامه ها برای رسیدن به اهداف مشخص تصویب شوند و برنامه های چند ساله دارای سند اولیه باشند. به طور کلی برنامه ساده تحقق بخشی از قانون اساسی است که برای اجرای آن مثلاً باید چهار برنامه پنج ساله و سازوکار برای تحقق آن معرفی شود.

واعظ مهدوی ادامه داد: تدوین سیاست های نظام تامین اجتماعی مدت ها مطرح بود و در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت که در نهایت چند روز پیش به نتیجه رسید و از سوی رهبری ابلاغ شد. ما تجربیات ارزنده ای در کشور در مورد سیستم تامین اجتماعی داشتیم. پوشش بیمه سلامت گسترش یافت و پوشش بیمه اجتماعی در مناطق روستایی ایجاد شد. قانون ساختار جامع نظام رفاهی نیز در سال ۱۳۸۳ تصویب شد و در واقع سیاست های تامین اجتماعی عمومی جوهره و چارچوب کل نظام تامین اجتماعی را برای رسیدن به اهداف تعریف می کند تا مردم نسبت به آینده خود اطمینان داشته باشند و در دوران سالمندی نگران نباشند.

شرکت های بیمه نمی توانند حقوق بازنشستگی مناسبی ارائه کنند

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی مهمترین تهدید نظام اجتماعی در کشور، سیاست های تورمی و تورمی است که افزایش قیمت ها را تشدید کرده و مزدبگیران و کارگران را با شرایط سخت معیشتی مواجه کرده است. و قطعاً ساختارهای بیمه ای قادر به تعدیل دریافت ها و پرداخت های خود برای تأمین مستمری مناسب برای بازنشستگان، کارگران و کارمندان نخواهند بود.

نیاز به راهکار برای سیاست های تورمی

این استاد دانشگاه و معاون سابق بهزیستی افزود: بنابراین نکته بسیار مهم علاوه بر ابلاغ سیاست های عمومی و باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید برای جلوگیری از سیاست های تورمی و اقداماتی مانند افزایش نرخ ارز اقدام کرد. نرخ گذاری یا افزایش قیمت کریر.. انرژی و سوخت که اثرات تورمی زیادی دارد چاره ای بیندیشید.

وی ادامه داد: زمانی که سیاست تغییر نظام ارزی یا سیاست‌های واردات در دستور کار قرار می‌گیرد، خودبه‌خود نظام تامین اجتماعی در کشور مختل می‌شود و ممکن است هرگونه تلاشی به تعویق بیفتد، بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی کشور باید در این زمینه ساماندهی شوند. در این راستا بخشنامه های همه آنها باید محقق شود و اقدامات لازم انجام شود و تصمیمات خوب و صحیح مجمع تشخیص مصلحت نظام نتیجه می دهد.

معاون سابق وزیر رفاه بر لزوم لغو سیاست های مخل نظام تامین اجتماعی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان به دلیل مغایرت با سیاست های کلی تامین اجتماعی تاکید کرد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر