صنایع تازه تاسیس صنایع دانش بنیان هستند/از صنایع و خدمات در فعالیت های دانش بنیان غفلت می کنند


ایسنا/ گلستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مجوز جدید که جنبه دانش بنیان شدن دارند با همکاری پارک علم و فناوری در این مسیر قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با حضور در مجموعه ایسنا به مناسبت هفته خبرنگار با سردبیر و تحریریه این رسانه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در این نشست با تبریک هفته خبرنگار، اصحاب رسانه به ویژه خبرگزاری ایسنا را نقش ویژه ای در آموزش افکار عمومی و توسعه در استان گلستان به ویژه ایفا می کند. در زمینه اقتصادی در اجرای طرح رول‌آوت حمایتی، نقش اسنا چشمگیر و قابل تحسین بود.

درویش علی حسن زاده با قدردانی از زحمات خبرنگاران در عرصه رسانه و آگاهی افزود: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت مردمی با وظایف و شرایط خاصی روبرو هستند. امید ایجاد کنید و اخبار خوب و امیدوار کننده را منتشر کنید. یک قدم به جلو.

صنایع تازه تاسیس صنایع دانش بنیان هستند/از صنایع و خدمات در فعالیت های دانش بنیان غفلت می کنند

وی با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری که «تولید، دانش و اشتغالزایی» است، یادآور شد: تحقق شعار سال نباید تنها به امسال بستگی داشته باشد و به سمتی حرکت کنیم که فرمایشات معظم له باید در این مسیر ادامه یابد. همیشه.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان خاطرنشان کرد: از سال های گذشته به اهمیت تولید کالاهای با مزیت رقابتی، کیفیت و قیمت اعتقاد داشته ایم و در این راستا اقدامات مختلفی را در دستور کار قرار داده ایم.

حسن زاده با بیان اینکه توسعه و تقویت واحدهای تحقیق و توسعه در دستور کار ما است، تصریح کرد: در سال های گذشته واحدهایی در حوزه دانش تشکیل شد که امروز به پیشرفت بالایی رسیده اند و حرفی برای گفتن دارند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش ارتباط با دانشگاه و بهره مندی از توانمندی های جهاددانشگاهی، مراکز رشد علمی و بنیاد نخبگان، یادآور شد: باید به سمت بازاریابی، بازاریابی و بازاریابی محصولات تولیدی برویم تا به جای تکیه بر صادرات غیرنفتی، به سمت بازاریابی، بازاریابی و بازاریابی محصولات تولیدی برویم. روغن

صنایع تازه تاسیس صنایع دانش بنیان هستند/از صنایع و خدمات در فعالیت های دانش بنیان غفلت می کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان اینکه مراکز رشد و واحدهای دانشگاهی در حوزه علمی و فنی فعال هستند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم این واحدها را شناسایی و بازاریابی، بازاریابی و صادرات آنها را فعال کنیم. محصولات

حسن زاده جهت گیری واحدهای تازه تاسیس به سمت دانش بنیان شدن را تشریح کرد و یادآور شد: واحدهای تولیدی و صنعتی جدید ایجاد شده که جنبه دانش بنیان دارند با همکاری مجتمع علم و فناوری به این سمت هدایت می شوند تا از ابتدا در مسیر دانش قرار می گیرد و البته برای اینکه مشخص شود برخی واحدها دیگر نمی توانند دانش بنیان شوند، زیرا ورود آنها در این مسیر هزینه های زیادی را در پی دارد.

وی تاکید کرد: معمولا وقتی صحبت از حوزه دانش می شود فقط به واحدهای صنعتی مراجعه می شود اما در حوزه خدمات و صنایع تولیدی قابلیت های زیادی برای توسعه دانش وجود دارد که مغفول مانده و جابه جا شده ایم. در این جهت شکوفا شود.

انتهای پیام