صبحانه Burritos را بخورید


به احتمال زیاد ، این آخرین دستور العمل است که من در وب سایت با شما به اشتراک می گذارم (اما می توانید چند ماه دیگر از آنها در آرشیو استفاده کنید) ، و از آنجا که نمی خواستم شما را در آینده بدون چیزی رها کنم ، این یک غذای صبحانه است که می توانید آن را فریز کرده و مخفی کنید تا صبح را در هفته های آینده کنار بیاورید. من فکر می کنم برای بسیاری از افراد آماده شدن و فریز کردن با بازگشت به کار روی کارت ها ، غذای مفیدی خواهد بود. بازگشت کودکان به مدرسه ؛ و تعطیلات یا به احتمال زیاد “پایان”.

این یک تورتیلا درشت آسیاب شده با تخم مرغ های پخته ، فلفل دلمه ای ، پنیر و سیب زمینی شیرین است که برای تهیه یک صبحانه مفید که همه خانواده از آن لذت می برند ، آماده شده است.

دستورالعمل های انتهای دستور العمل را دنبال کنید تا به جلو ، یخ زده و سپس دوباره گرم کنید – هنگامی که آن را امتحان کردید ، فکر می کنم این دستور در نوبت صبحانه رایج شود.

BURITAS را برای صبحانه مطالعه کنید

عناصر

METRIC / ایالات متحده

350 گرم سیب زمینی شیرین ، پوست کنده و خرد شده

100 گرم / 1 فنجان پنیر چدار رنده شده یا پنیر سخت

اسپری یا مه پخت غیر چرب

1 فلفل قرمز / فلفل دلمه ای ، هسته ، دانه ها و خرد شده

1 فلفل سبز / فلفل دلمه ای ، هسته ، کاشته و خرد شده

6 تخم مرغ زده شده

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق غذاخوری جعفری تازه خرد شده

8 پنکیک از نان درشت چرخ کرده (در صورت دلخواه کربوهیدرات کم)

روش

  1. سیب زمینی ها را برای حدود 8 دقیقه بپزید ، آبکش کنید و بگذارید برای یک زوج خشک شوند و کمی سرد شوند. وقتی به اندازه کافی سرد شد ، آن را در یک کاسه رنده کرده و پنیر را اضافه کنید.
  2. در همین حال ، تابه را با یک اسپری یا مه پخت غیر چرب بپاشید ، دوباره گرم کنید ، فلفل ها را اضافه کنید و 5 تا 10 دقیقه تفت دهید تا نرم و نرم شوند. از قالب خارج کرده و کنار بگذارید.
  3. تابه را دوباره بپاشید ، تخم مرغ زده شده را با نمک و فلفل به میزان دلخواه اضافه کنید و روی حرارت متوسط ​​بپزید تا به آرامی مخلوط شود. عقب انداختن.
  4. فلفل ها را از طریق سیب زمینی رنده شده با جعفری هم بزنید. بین نوارهای عمودی را کمی به یک طرف تقسیم کنید. روی هر نوار تخم مرغ را با قاشق بریزید. انتهای بالا و پایین را بپیچید ، سپس بپیچید تا کاملاً بپیچد. برای سرو نصف کنید.

نکاتی را در نظر بگیرید: بوریتوهای پر شده و پیچ خورده را در فویل بپیچید و بگذارید تا کاملاً خنک شود. به مدت 3 روز سرد یا تا 3 ماه در یخچال قرار دهید. در صورت یخ زدن ، یک شب در یخچال (در فویل آنها) ذوب کنید. پس از ذوب شدن ، بوریتو را در فویل در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد / 400 درجه فارنهایت / گاز 6 به مدت 20 دقیقه بپزید تا کاملا گرم شود.

انجام 8

بخش WLS: ½-1

* مناسب برای انجماد

میزان کالری در هر بوریتو: 285

پروتئین: 15.1 گرم

کربوهیدرات: 34.5 گرم

چربی: 9.5 گرم

تصویر از http://www.tesco.com

دیدگاهتان را بنویسید