شیعه و سنی برای خدمت رسانی به زائران پاکستانی و افغانستانی همکاری می کنندایسنا/ سیستان و بلوچستان سردار علی خلیل عبادی معاون هماهنگ کننده قرارگاه منطقه ای بیت المقدس نزا در حاشیه زیارت حرم امام رضا (علیه السلام) در زاهدان گفت: در دوران کرونا از همه محروم شد خدمت رسانی به زائران اما امسال به لطف خداوند متعال فرصت خدمت رسانی به زائران برای همه مردم فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، پاسدار علی خلیل آبادی گفت: استان سیستان و بلوچستان تئاتر و اقامتگاه حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و محل تردد زائران پاکستانی و افغانستانی است که از مشهد و قم می آیند. برای زیارت عتبات عالیات از استان عبور کرده و در نهایت به مرز غربی کشور می رسند تا در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند.

وی با اشاره به صمیمیت مردم استان در خدمت رسانی به زائران تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان به عنوان پایتخت معنوی وحدت، شیعه و سنی، زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودک زندگی می کنند. با محبت و مهربانی و رحمت خدمت، خستگی در اینجا معنا ندارد و امیدواریم بتوانیم پذیرایی عالی داشته باشیم تا زائران ضمن رهایی از خستگی، با رضایت کامل به حج بپردازند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه منطقه ای قدس نساء با اشاره به اهمیت ایجاد پایگاه آموزشی برای مردم گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران مادر قاره جهان اسلام و الگو و الگو برای مسلمانان جهان اسلام است. جهان دنیا مشغول تربیت جوانانی است که بتوانند در تمام صحنه ها و محورهای مقاومت حضور داشته باشند. نقش آفرینی می کنند، وحدت و اتحاد را حفظ می کنند، در مقابل استکبار می ایستند و قدرت و قدرت خود را برجسته می کنند.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه گذشته ۲۴ هزار و ۳۷۷ زائر پاکستانی از طریق مرز دوم میرجاوه و رمدان وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده اند.

جواد قنبری افزود: ۱۲ هزار و ۸۷۶ زائر از طریق گذرگاه رایدان دشتیاری وارد استان شدند و ۱۱ هزار و ۴۶۱ زائر نیز از گذرگاه مرزی المریگوه وارد استان شدند.

وی بیان کرد: از ماه ها قبل برنامه ریزی برای ورود زائران اربعین از مرزهای ریدان و مرعیفه انجام شده و زیرساخت های لازم در این دو مرز به ویژه مرزهای رمضانی ایجاد شده است.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان ادامه داد: طبق هماهنگی های انجام شده خوشبختانه شرایط برای تردد زائران اربعین پاکستانی به سمت مرزهای غربی فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: ورود زائران پاکستانی از گذرگاه مرزی مریجو نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود قبل از شیوع ویروس کرونا که عامل اصلی سیل در پاکستان و خاورمیانه است حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است. . مرز ریدان را بازگشایی کنید.

انتهای پیام