شیراز به زودی اولین قطب اسکواش کشور می شوداسنا / پیرس یکی از چهره های شناخته شده اسکواش شیراز مدعی شده این شهر در آینده نزدیک به قطب اسکواش کشور تبدیل خواهد شد.

در مقایسه با دوران این ورزش، اسکواش جوکی سابقه خوبی در کشور دارد. این رشته در سال ۲۰۱۳ وارد ایران شد و از همان ابتدا در شیراز با استقبال خوبی مواجه شد.

یکی از اولین ورزشکاران این رشته در شیراز مجید مختاری است. او کار خود را زیر نظر علی اکبر حجاری آغاز کرد و تا امروز در رشته اسکواش فعال است.

مختاری به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: خدا را شکر در این سال ها مسیر بسیار خوبی را طی کرده اید و اسکواش رشد خوبی داشته است. مثل نهالی که حالا به درخت تنومند تبدیل شده است. من هم از ابتدا در تیم استان حضور داشتم. شما در لیگ های کشوری یا مسابقات منطقه ای شرکت کرده اید و همیشه روی یکی از سکوهای اول تا سوم بوده اید. بیشتر مقام هایی که کسب کرده ام در مسابقات منطقه ای بوده است و یک مقام کشوری در کارنامه خود دارم.

وی افزود: تحصیلاتم را از دانشگاه شیراز آغاز کردم. در دانشگاه شیراز زمین بازی وجود داشت اما اسکواش هنوز شکل نگرفته است. افراد جدیدی وارد این میدان شدند اما هنوز هیچکس آنطور که باید این رشته را نمی شناخت و می شد گفت همه توپ را به دیوار می زدند. اما امروز اسکواش حرفه ای بازی می کنیم و بچه های شیراز در تیم ملی هستند.

این ورزشکار شیرازی ادامه داد: رشد اسکواش جوکی نسبت به سنش زیاد است و از دیدن این پیشرفت بسیار خوشحالیم. معتقدم این روند پیشرفت ادامه خواهد داشت و مطمئنم شیراز به زودی بیشترین بازیکن را چه از نظر بازیکن و چه از نظر کادر فنی در تیم ملی خواهد داشت. امروزه زنان فارس به این جایگاه رسیده اند و مردان نیز به زودی ستون اسکواش کشور خواهند شد.

مجید مختاری بهترین راه حل برای رشد اسکواش را افزایش زیرساخت ها دانست و گفت: امروز ۴ زمین اسکواش در استانداری فارس داریم و قطعا این کافی نیست. تمام امکانات شیراز محدود به شیراز است و قطعاً شهرستان ها باید در آن گنجانده شود تا اسکواش استان به اندازه کافی توسعه یابد. تعداد دادگاه های منطقه باید تا ۴۰ دادگاه باشد و زیرساخت های ما باید به جایی برسد که بتوانیم در این زمینه رقابت کنیم و کشورهای مصر، انگلیس و پاکستان را به چالش بکشیم.

انتهای پیام