شیخ سنان به روایت افسانهایسنا/ اصفهان روایتی جدید از داستان شیخ سنان عطار نیشاپوری پنجشنبه ۲۵ فروردین در موسسه آوسانسرا برگزار می شود.

زهرا معین فرد، مدیر مرکز آوسانسرا به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کانون آوسانسرا اولین مرکز قصه گویی بزرگسالان در ایران است که از ابتدای تأسیس (۱۳۹۶) تاکنون ده ها نشست و نشست داستانی برگزار کرده است. با عناوین و موضوعات مختلف، علاوه بر برنامه های آموزشی و پژوهشی.

وی با بیان اینکه جلسات قصه گویی این مرکز به طور مستمر با هدف ارائه داستان و ادبیات فارسی به عنوان یکی از مهم ترین گنجینه های نهفته در این سرزمین و میراث فرهنگی برگزار می شد، ادامه داد: در دو سال اول فعالیت های این مجموعه مورد استقبال مردم قرار گرفت. مردم و پس از آن آیین های ویژه و برنامه های سنتی در تالارها و محافل علمی، دانشگاه ها و بناهای تاریخی اصفهان و سایر شهرهای ایران اجرا شد.

معین فرد با بیان اینکه از سال ۱۴۰۰ شمسی جلسات هفتگی این مؤسسه با عنوان کرسی داستان با حضور علاقه مندان و داستان نویسان مختلف برگزار می شود و نشست های امسال با عنوان «زمان قصه» دنبال شد، افزود: عطاران. بزرگداشت نیشاپوری در ۲۵ فروردین ساعت ۱۷ با داستان شیخ سنان از منطقه العطار و داستان سرایی و سخنرانی مهرداد موسوی مورخ مرگ عطار در طوفان حمله مغول برگزار می شود. به زندگی عطار و حمله مغول به ایران نگاه کنید.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر