شکری: قیمت گذاری ارزی بلیت هواپیما مبنای قانونی نداردعضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رفتار شرکت های هواپیمایی در تعیین نرخ ارز برای بلیط هواپیما برای مسافران خارجی تایید قانونی ندارد و مسئولان باید سکوت خود را بشکنند و جلوی این اقدام غیرقانونی را بگیرند.

اقبال شکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با انتقاد از رویه ایرلاین ها برای تعیین نرخ ارز برای بلیت هواپیما، اظهار داشت: این اولین بار نیست که شرکت های هواپیمایی چنین اقدامی انجام می دهند و این ایرلاین بدون این اقدام انجام داده است. صدور اطلاعیه یا بیانیه نظر مردم را در تاریکی می گذارد. سازمان هواپیمایی باید نقش خود را در این رویه روشن کند. متأسفانه، چرخه معیوب سوء استفاده از سوی خطوط هوایی دائماً در حال تکرار است و نابرابری را در سطح جامعه ایجاد می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه این کمیسیون از رویه شرکت های هواپیمایی اطلاعی ندارد، گفت: بنابراین قیمت گذاری ارزی بلیت هواپیما برای مسافران خارجی مطلقاً مصوبه قانونی و شرکت هواپیمایی ندارد. شما باید در این زمینه مسئول باشید. صرف نظر از عوارض جانبی این اقدام، اکنون مهم است که سازمان هایی در کشوری که نهادهایی به عنوان کنترل کننده ارشد دارند چگونه چنین تصمیمات عجولانه ای اتخاذ می کنند؟

ایرلاین ها قبل از فروش بلیط ارزی چه خدماتی ارائه خواهند داد؟

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی توضیح داد: با فرض اینکه شرکت های هواپیمایی با مصوبه قانونی قیمت بلیت ها را افزایش دادند، حالا باید بگویند در ازای این افزایش قیمت چه خدمات جدیدی به مسافران ارائه می کنند؟ در چه سطحی کیفیت خدمات خود را افزایش خواهند داد؟ بدون بهبود کیفیت خدمات نمی توان قیمت را افزایش داد.

شکری تاکید کرد: افزایش قیمت ها با این روند قطعا در جذب گردشگر خارجی تاثیر منفی خواهد داشت. از طرفی با چنین رویه ای قابلیت های داخلی کاهش و قابلیت های بیرونی افزایش می یابد. نتیجه این موضوع بی عدالتی و تبعیض علیه مردم خواهد بود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی سریعا دستور توقف این اقدام غیرقانونی را بدهد. نهادهای نگهبانی مسئول در این زمینه نیز اکنون سکوت کرده اند و این نشان می دهد که آنها کار خود را رها کرده اند و در مراکز قضایی قابل پیگیری هستند. این روش باید فورا متوقف شود.

انتهای پیام