«شکرستان» جدید به بحران آب می پردازدمسعود صفوی – تهیه کننده «چکرستان» با اعلام اینکه این انیمیشن تلویزیونی چندین قسمت آماده پخش دارد، از ساخت سری جدید این مجموعه با موضوع بحران آب خبر داد.

صفوی درباره کارتون «شکرستان» که چند سالی است از تلویزیون پخش می شود به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: ۵۲ قسمت آماده پخش داشتیم که تعدادی از آنها در عید قربان و عید سعید غدیر خم پخش شد. پخش غدیر و بقیه قسمت ها در زمستان امسال و نوروز. نسیم می وزد.

وی افزود: «صبا» برای سریال جدید قرارداد بست و قرار است ۵۲ قسمت دیگر نیز پخش شود. سریال جدید در حال نگارش درباره مصرف آب و بحران کم آبی است.

این تهیه کننده که سال گذشته سریال عروسکی «شبکه کوچک» را روی آنتن برد، در پاسخ به اینکه هزینه و وقت زیادی برای ساخت دکورهای این سریال صرف کرده است، ادامه می دهید؟ وی گفت: فصل دوم این سریال در نوروز به نمایش درآمده و به پایان رسیده است.

سپس صفوی از ساخت مجموعه عروسکی دیگر بر اساس یکی از عناصر شبکه کوچک خبر داد و افزود: آیتم «مدرسه شبانه» که شامل پنج عروسک از جمله گوریل انجیر بود به صورت جداگانه سفارش داده شد و برای صدا و سیما ساخته شد. این سریال با عنوان «مدرسه شبانه روزی» تولید شده است که هر قسمت آن پنج دقیقه است.

صفوی گفت: این گروه در مرحله نگارش است و نمی داند از چه شبکه ای پخش خواهد شد.

تهیه کننده «شکرستان» در پایان درباره ساخت سریال عروسکی در شبکه نمایش خانگی گفت: هر رسانه ای ویژگی های خاص خود را دارد. تعداد بینندگان تلویزیون بسیار بیشتر از شبکه خانگی است، اما از طرفی شبکه خانگی وارد فرهنگ عمومی شده و خانواده ها مورد استقبال قرار می گیرند، اما تعداد مشترکان ویدیوی درخواستی به دو میلیون نفر می رسد و معمولاً سریال بزرگسالان معمولا در این فضا مورد استقبال قرار می گیرد. سریال های بچه ها در شبکه خانگی کمتر مورد توجه قرار می گیرند، اما باید سعی کنید آن ها را در آنجا هم ببینید.

انتهای پیام