شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نشست ویژه ای درباره ایران برگزار می کندتوئیتر رسمی شورای حقوق بشر سازمان ملل از برگزاری نشست ویژه درباره ایران در اوایل دسامبر خبر داد.

به گزارش ایسنا، صفحه حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه در توییتی نوشت که این شورا روز پنجشنبه ۲۴ نوامبر (۳ آذر) در خصوص ایران جلسه ویژه ای برگزار می کند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر درخواست برخی کشورها برای برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر علیه ایران و موافقت آمریکا با آلمان. و پیشنهاد ایسلند در این خصوص گفت: استفاده موثر از رد حقوق بشر برای فشار بر کشورها. موضوع حقوق بشر موضوعی مقدس است و جای تاسف است که برخی از کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند از این موضوع به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران استفاده می کنند.

وی ادامه داد: شاهد استفاده موثر آلمان و برخی کشورها از این موضوع هستیم. روابط ایران و آلمان روابط تاریخی است، اما ایران فراموش نکرده است که آلمان در تضییع حقوق ملت ایران چه کرده است. لذا از مقامات آلمانی به ویژه مقاماتی که بر اساس منافع حزبی و سیاسی اقدامات سختی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند، می خواهیم که به منافع بلندمدت روابط دو کشور و برای تندروها بایستند و منافع بلندمدت دو کشور را فدای منافع حزبی، سیاسی و کوتاه مدت نکنند.

سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه تائید کرد: هرگونه اقدام مرتبط با صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل را رد می کنیم. در این راستا از ظرفیت های دیپلماتیک خود استفاده می کنیم و مذاکرات مختلفی را با کشورهای عضو شورای حقوق بشر انجام داده ایم و این مذاکرات را ادامه می دهیم و امیدواریم که کشورهای عضو اجازه استفاده ابزاری از حقوق بشر را ندهند. فشار سیاسی بر کشورهای مستقل و توقف این کار.

انتهای نامه