شورای حقوق بشر بار دیگر مورد سوء استفاده قرار گرفته استوزارت امور خارجه ایران در خصوص نشست فوق العاده شورای حقوق بشر که روز پنجشنبه سوم آذرماه در خصوص تحولات داخلی ایران برگزار شد، بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، در متن این بیانیه آمده است: «وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام ضد ایرانی چند کشور غربی در تحمیل قطعنامه ضد ایرانی به شورای حقوق بشر را به شدت محکوم می کند.

مایه تاسف است که بار دیگر از شورای حقوق بشر به نفع چند کشور در کوتاه مدت سوء استفاده شده است.

وزارت امور خارجه که بار دیگر از درگذشت غم انگیز محصی امینی ابراز تاسف می کند، یادآور می شود که با درگذشت خانم امینی، تمامی مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران با نگاه انسان دوستانه و تعهد واقعی به انسانیت . حقوقی که ریشه در آموزه های دینی، قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ تمدنی ایران دارد، در قبال این حادثه ناگوار برخورد مسئولانه داشته است و دولت نیز با تشکیل کمیته های متعدد تحقیق و تفحص و تکمیل توسط نهادهای قانونی ذیربط برخوردی مسئولانه داشته است. ، تمامی مراحل این حادثه و نتایج بررسی ها را به صورت شفاف در اختیار عموم قرار داده است.

این در حالی است که ستاد حقوق بشر قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران گزارش های مستند بسیاری را به مکانیسم های بین المللی حقوق بشر در ژنو و نیویورک و همچنین برای تمامی اعضای جامعه بین المللی ارسال کرده است.

این رویکرد در جمهوری اسلامی ایران نشان‌دهنده اهتمام و مسئولیت مسئولان ارشد کشور و ارگان‌های ذیربط و نهادهای مرتبط است، علاوه بر اتخاذ این رویکرد مبتنی بر مسئولیت‌پذیری ملی، قوانین داخلی و اصول بشردوستانه و احترام و تعهد به تعهدات عضویت در سازوکارهای بین المللی

با وجود اینکه در دو ماه گذشته برخی از تظاهرکنندگان به رفتارهای خشونت آمیز و ایجاد ناآرامی بر اساس خودسری و همچنین تحریکات و مداخلات خارجی سازماندهی شده و برخی افراد و گروه های مسلح به اقدامات تروریستی در اشکال مختلف دست زدند، اما نیروهای امنیتی در کشور تمرین کردند. آنها حداکثر خویشتن داری، با درگیری بین آشوبگران که ده ها پلیس و محافظان امنیتی را کشتند و هزاران نفر را زخمی کردند.

تردیدی نیست که آنچه رژیم آلمان و دیگر بنیانگذاران نشست ویژه شورای حقوق بشر انجام دادند، یک اشتباه تاریخی و ناشی از اهداف سیاسی چند بعدی بود.

شایان ذکر است که اساس کار شورای حقوق بشر همکاری، گفت‌وگو و کمک به دولت‌ها در راستای ارتقای حقوق بشر و جمهوری اسلامی ایران در شانزده سال گذشته از تأسیس این شورا و علی‌رغم بسیار گزینشی و ناعادلانه است. و حتی رفتارهای جمعی جانبدارانه کشورهای عضو شورا همواره بر مشارکت سازنده تاکید داشته و عمیقاً معتقد است که اعضای جامعه بین‌المللی تنها از طریق گفتگو، همکاری و تبادل تجربیات می‌توانند به ارتقای حقوق بشر کمک کنند.

مایه تاسف است که رویکردهای فرصت طلبانه و نقض فعال حقوق بشر توسط گروه خاصی از کشورها، شورای حقوق بشر را دوقطبی کرده و تنش ها را بالا برده است و شکی نیست که این رویکرد نه تنها به ارتقای حقوق بشر کمک نمی کند، بلکه باعث ایجاد آن می شود. قربانی اهداف سیاسی و خصمانه برخی دولت ها علیه سایر اعضای جامعه بین المللی است.

دولت آلمان و برخی دولت های غربی بر اساس محاسبات اشتباه و تحت فشار برخی لابی های سیاسی و اخبار کذب برخی رسانه های معروف ضد ایرانی در ارائه این تصمیم شرکت کردند و مرتکب اشتباه راهبردی و گذشت زمان شدند. . این نزدیک بینی سیاسی ظاهر خواهد شد و به منافع آنها لطمه خواهد زد.

متأسفانه همزمان با اغتشاشات اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران، دروغ، اطلاعات نادرست و خلاقیت رسانه ای رسانه های بیگانه که به صورت بی سابقه و هدفمند به اغتشاشات و تروریسم دامن می زنند، شکل گرفته و به بخش مهمی از هیبرید تبدیل شده است. . جنگ به ایران تبدیل شد.

قطعنامه تصویب شده در ژنو علیه ایران نتیجه مستقیم استفاده از اطلاعات نادرست برای ترویج اهداف ضد ایرانی برخی کشورهای غربی در مجامع بین المللی است.

در حالی که مقامات ذیصلاح در جمهوری اسلامی ایران مماشات حداکثری با تظاهرکنندگان و همدردی اسلامی و انسانی با اغتشاشگران دستگیر شده و به ویژه تحمل حداکثری زنان را نشان دادند، رژیم آلمان و دولت های وفادار آن اهداف و انگیزه های سیاسی و ادعاهای نادرست را مطرح کردند. بحثی در مورد نقض حقوق بشر و حقوق زنان و کودکان در ایران، در این راستا، حتی اقدامات هدفمند و برنامه ریزی شده گروه های خشونت آمیز و تروریستی در کشتار، به هزینه دستورات و نیروهای امنیتی. جمهوری اسلامی ایران ادعاهایی را مطرح کرده است که بارها از سوی نهادهای ذیربط ایرانی تکذیب شده است.

با توجه به تصمیم جلسه فوق العاده و تشکیل سازوکار شورای حقوق بشر با توجه به تحولات اخیر ایران، جمهوری اسلامی ایران با برگزاری نشست فوق العاده مخالفت و بر اساس مبانی و دلایل برگزاری ۳۴ جلسه فوق العاده در موضوعات مختلف کشورها و موضوعاتی که طی سالهای گذشته نهایی شده و متناقض، غیرعادی و غیرضروری تلقی شده است، لذا مصوبه این جلسه به طور کامل مردود است.

جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود کمیته تخصصی رسیدگی به فوت خانم مهسا امینی و وجود کمیته ملی تحقیق و تفحص مرکب از وکلا و با حضور نمایندگان مستقل در ترکیب اصلی آن و با توجه به اخیر تحولات کشور، شکل‌گیری مکانیزم جدید برای بررسی دو پرونده که ماه گذشته در ایران غیرضروری و نقض حاکمیت ملی کشور دانسته و وظیفه محوله در این زمینه را به رسمیت نمی‌شناسد.

انتهای نامه