شورای امنیت امروز نشست اضطراری درباره سوریه برگزار می کندبا پایان یافتن سازوکار ارسال کمک های فرامرزی به سوریه از طریق گذرگاه «باب الحافی» در مرز ترکیه، شورای امنیت سازمان ملل امروز (دوشنبه) نشست مشورتی اضطراری برگزار می کند تا این مدت تمدید شود. قطعنامه ای که دیشب به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از القدس العربی، این منابع گفتند: اصلاحاتی در پیش نویس قطعنامه مشترک بین ایرلند و نروژ در خصوص تمدید مجوز فعالیت سازمان ملل به مدت یک سال برای کمک رسانی به آوارگان سوری اعمال شد. .

روسیه روز جمعه پیش نویس قطعنامه قبلی را وتو کرد.

منابع مذکور که خواستند نامشان فاش نشود، در مورد محتوای این اصلاحات توضیحی ارائه نکردند و گفتند: معلوم نیست این اصلاحات جوابگوی درخواست روسیه خواهد بود یا خیر.

تا نیمه شب یکشنبه به وقت نیویورک، هیچ تایید رسمی از سوی نمایندگی دائم برزیل در سازمان ملل در مورد نشست اضطراری شورای امنیت درباره سوریه وجود نداشت.

برزیل در جولای آینده ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده خواهد گرفت.

اکثر کشورهای عضو شورای امنیت (۱۵ کشور)، به استثنای روسیه و چین، بر اهمیت تداوم کمک های بشردوستانه به سوریه از مرز ترکیه تاکید می کنند.

باب الحافی تنها گذرگاهی است که می توان کمک های سازمان ملل را بدون عبور از مناطق تحت کنترل دولت سوریه به شمال غرب سوریه رساند.

انتهای پیام