شوراهای الحسینی برای آموزش مردم در مورد مبارزه با فساد و پیگیری عدالت تلاش می کنند.ایسنا/ گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه مجلس حسینی مردم را مبارزه با فساد و عدالت طلبی تربیت می کند، گفت: محصول روز عاشورا و مجلس عاشورا این است که باید خود را آماده کنیم. برای یک اتفاق بزرگ که تحقق عدالت در جامعه بشری و مبارزه با فساد است.

آیت الله رضا رمضانی در مراسم روز هفتم محرم الحرام که در صحن حرم حضرت فاطمه الاخر (سلام الله علیها) خواهر امام رضا (علیه السلام) برگزار شد. وی در رشت با اشاره به اینکه موضوع خونریزی و انتقام در طول تاریخ با ظلم، باطل و کفر پیوند خورده است، گفت: همانطور که ذکر شد شهوت خون امام حسین (علیه السلام)، عشق و عطوفت به سرور سیدالشهدا علیه السلام در سعادت انسان واجب است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) با اشاره به اینکه دشمنان دین می خواهند خدا را از زندگی انسان دور کنند، تصریح کرد: اگر خدا در زندگی انسان نباشد، زندگی بی معنا می شود.

و با طرح این سوال: اگر دین و پیامبران نبودند، فتوای عقل بر بی عدالتی در جامعه چه می شد؟ ذهن انسان، عدالت را خوب و ظلم را زشت می داند.

آیت الله رمضانی ادامه داد: حکمت عملی علاوه بر توجه به رواج ظلم در جامعه، بر ضرورت حضور در میدان و مقابله به موقع با بی عدالتی تاکید دارد.

وی افزود: فطرت انسان حکم می کند که در مقابل ظلم بایستیم اما دین در این زمینه می گوید هر برخوردی باید برای رضای خدا باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر ظلم در جامعه روا می شد، بشریت هرگز رنگ خوشبختی نمی دید، تصریح کرد: متفکران جهان برای جنایاتی مانند قتل، تجاوز و تجاوز مجازات های مختلفی در نظر گرفتند. دزدی و غیره، زیرا اگر تجاوز و دزدی در جامعه مجاز باشد، امنیت را از دست خواهید داد.

وی با تاکید بر اینکه عده ای مانند داعشی ها که مدعی دین هستند از بدو تولد به کودکان کلمه کشتن را یاد می دهند، گفت: در همه جای دنیا برای کسانی که جنایت کردند و راه را اشتباه رفتند دادگاه و احکام تعیین شده است.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه پیشگیری از ظلم عقلانی است، گفت: نظام سلطه به دنبال گسترش بی عدالتی و به بردگی کشیدن بشریت است اما مکتب عاشورا ما را برای مقابله با این رویکرد تربیت کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) در ادامه با بیان اینکه هر مسئولی باید مورد بازخواست قرار گیرد و پاسخگو باشد، گفت: هیچکس حق ندارد پول ملت را به عنوان حقوق بگیرد مگر تاخیر. مردم.

با اشاره به اینکه هرکس کارش را تمام و کمال انجام دهد وطن آباد می شود، تاکید کرد: هرکس کار مردم را به تعویق بیندازد مجرم است و باید پاسخگو باشد.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه دین مبین اسلام تاکید می کند که هر گونه جهاد و مقابله با ظلم فقط برای رضای خدا باشد، تصریح کرد: هر عمل خداوند به زندگی معنا می بخشد. همانطور که دعا و ایمان برای خداست، جنگ و خونریزی نیز باید برای خدا باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نتیجه زیارت عاشورا و مجالس آشوری این است که باید خود را برای یک اتفاق بزرگ آماده کنیم که همانا تحقق عدالت در جامعه بشری و مبارزه با فساد است.

به گفته دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، مجالس حسینی مردم را برای مبارزه با فساد و عدالت خواهی و عدالت خواهی تربیت می کنند.

با اشاره به اینکه مردم باید به وظایف خود نسبت به امام زمان (عج) یعنی خودسازی، تحول و زمینه سازی توجه کنند، خاطرنشان کرد: در مجالس حسینی باید «مردم» باشیم. هر چه به اهل بیت علیهم السلام نزدیک می شویم «صلاحیت» ما بیشتر می شود.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه والدین باید برای فرزندان خود دعا کنند، تصریح کرد: فرزند در خانواده می تواند تحول ایجاد کند و یادگار کارهای خیر والدین شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید از اراده خود استفاده کنیم و خود و فرزندان و نوه هایمان را به بار برسانیم.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در تأکید بر فراگیری، فراگیری و عمل به کتاب زندگانی امام حسین علیه السلام: همه دوستداران اهل بیت علیهم السلام. بیت علیهم السلام می تواند «اهل بیت» باشد. -یک خانه “.

انتهای پیام