شهر عسل کجاست؟ – اسناایسنا/ لرستان فرماندار دلوان می گوید این شهر می تواند به بزرگترین منبع زنبورهای عسل در کشور تبدیل شود.

اصغر قرهمی در جشنواره تخصصی زنبور عسل که در شهرستان دلفان برگزار شد، گفت: روستای کفرج شهرستان دلفان بزرگترین کلنی تولید عسل کشور را دارد.

وی افزود: در این شهرستان و در روستای کفرج تمامی مراحل زنبورداری، تولید، اصلاح نژاد و تولید حاشیه ای انجام می شود.

این مسئول افزود: دلفان به دلیل تولید عسل با بالاترین کیفیت و متوسط ​​تولید در استان و همچنین شیرین ترین رفتار مردم این منطقه به شهرستان عسل معروف است.

فرماندار دلفان با اشاره به یکی از سخنان امام راحل مبنی بر اینکه بادیه نشینان ذخیره انقلاب هستند، گفت: امروز شاهد هستیم که مردم روستای کفرج تفسیر عینی و کاربردی از تعبیر امام راحل از بادیه نشینان را در پیش زمینه قرار می دهند. کوچکترین توجه و انتظار می رود که مسئولان خود به خود بزرگترین کلنی عسل در این زمینه باشند.

وی گفت: اشتغال جوانان روستای کفرج در پرورش زنبور عسل تبیین نامگذاری شایال توسط مقام معظم رهبری در سال های اخیر بر مبنای اشتغال زایی و تولید است.

القرحمی بیان کرد: مردم روستای کفرج با تولید سالانه ۷۵۰ تن عسل و ایجاد فرصت های شغلی در روستا ثابت کرده اند که سربازان واقعی انقلاب و گوش به فرمان رهبری هستند.

وی تصریح کرد: ۴۴ روستای شناسنامه دار در دلفان وجود دارد که در صورت حمایت مسئولان، قابلیت تبدیل شدن به ۴۴ روستا به عنوان روستای تولید عسل را دارند و دلفان به عنوان بزرگترین صادرکننده عسل در جهان معرفی می شود. .

انتهای پیام