شهرستان های استان تهران جزو کم اقبال ترین استان ها هستند/ تلاش دولت برای رونق اقتصادی این شهرهارئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بر تلاش دولت برای رونق اقتصادی شهرستان های استان تهران و دستیابی به رشد ۸۵ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان ورامین نسبت به سال گذشته تاکید کرد.

علاءالدین آزوجی در گفت وگو با اسنا. وی با تاکید بر اینکه شهرستان های استان تهران از نظر شاخص های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و زیرساختی نسبت به سایر استان های کشور از شرایط نامناسبی برخوردار هستند، افزود: طی سال های گذشته به شهرستان های استان تهران کمتر مورد توجه قرار گرفته است. . از این رو از مرکز، وضعیت نامطلوب این شهرها را در شاخص های مختلف تماشا کنید.

سهم اعتبارات اختصاص یافته به استان با نیاز واقعی همخوانی ندارد

شهرستان های استان تهران جزو کم اقبال ترین استان های کشور هستند

وی افزود: در دولت سیزدهم و برای جبران این غفلت، دولت و نمایندگان شورای اسلامی به طور ویژه بر جبران نواقص و ارتقای شاخص ها در شهرهای استان تهران اصرار دارند. بخش قابل توجهی از اعتبارات کل کشور از محل درآمدهای استان تهران تامین می شود. این در حالی است که سهم اعتبارات تخصیص یافته به استان با نیاز واقعی همخوانی ندارد و همین امر شهرستان های استان تهران را در زمره کم برخوردارترین استان های کشور قرار داده است.

دو برابر شدن سهم اعتبارات پروژه های شهرستان های محروم استانداری در سال جاری

الازوجی ادامه داد: امسال سهم اعتبارات اختصاص یافته به پروژه های شهرستان های محروم در استانداری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است و از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری حدود ۲۰ طرح در شهرستان های استانداری در حال اجراست و قابل افزایش است. .

وی تاکید کرد: متأسفانه در استان تهران برخی از پروژه ها نیمه کاره رها شدند و وظیفه سازمان مدیریت و برنامه ریزی است که تکمیل این پروژه ها را برای ارائه خدمات به مردم پیگیری کند. در این راستا شهرهایی که موفق به تحقق اهداف دولت و تکمیل پروژه های خدمت رسانی به مردم شده اند مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت. قطعا رویکرد دولت در سطح کلان تکمیل پروژه های عمرانی و آماده سازی آنها برای ارائه خدمات به مردم است و انتظار می رود با مدیریت صحیح هزینه ها و نظارت مستمر این امر با سرعت بیشتری محقق شود. برخی از طرح های شهری حاوی اعتبارات ملی است که لازم است مدیران شهری با پیگیری های لازم از ظرفیت اعتباری و رتبه های کشوری استفاده کنند.

شهرستان های استان تهران باید در حوزه میراث فرهنگی، صنایع تبدیلی و تکمیلی فعال باشند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر لزوم توسعه کسب و کار در شهرستان های استان تهران، خاطرنشان کرد: شهرستان های استان تهران دارای قابلیت های ویژه و متمایزی هستند؛ در حالی که در استان تهران باید توجه به توسعه کسب و کار در شهرستان ها انجام شود. بنابراین باید در حوزه میراث فرهنگی، صنایع تبدیلی و تکمیلی فعال باشند و از پتانسیل خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: در استان تهران منابع طبیعی زیادی وجود دارد که با ایجاد زیرساخت های لازم می توان درآمد پایداری برای مردم استان ها فراهم کرد. قطعا اقتصاد استان تهران در رونق اقتصادی کشور حرف اول را می زند، بنابراین هر شهری باید نقش خود را در این چرخه حفظ و ثبت کند.

آزوگی افزود: برای رسیدن به این اهمیت حمایت شهرستان های استان به صورت جدی آغاز شده است و می توان به رشد ۸۵ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان ورامین نسبت به سال گذشته اشاره کرد که در واقع سهم شهرستان ورامین از ملی و استانی است. اعتبارات تعیین شده و نقش استانداران در توزیع وام ها و اولویت پروژه ها حیاتی تر است.

انتهای پیام