شما آقای محمود داعی را نمی شناسیدبوسیدن دست سالمندان از یک سو نشانه احترام و قدردانی از آنان و از سوی دیگر نشانه تواضع و فروتنی همچون سید محمود داعی است. مطمئنم در لحظه رویارویی با رئیس جمهور ذره ای به فکر سیاست نبوده و جز یک اقدام احساسی کاری انجام نداده است. آقا که به سیاست افتاد و در دام سیاست نیفتاد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، در یادداشتی به قلم علی حقجو در مرجعیت سید محمود دایی آمده است: جامعه سیاسی کشور.

سید محمود داعی نیازی به تعریف ندارد. از اوایل دهه چهل وارد عرصه فعالیت سیاسی شد و بلافاصله به روح الله خمینی پیوست و تا پایان عمر بنیانگذار انقلاب به او و آرمان هایش وفادار ماند. بسیاری از کسانی که اکنون از او انتقاد می کنند، زمانی که آقای محمود دایی در یک سری فعالیت های سیاسی و نظامی پرخطر شرکت می کرد، متولد نشده بودند.

حالا دیگر نیازی به بسط رفتار اخلاقی او نبود. او دوست مستضعفان و مستضعفان است. او همواره به مردان فرهنگ و ادب و هنر و خرد و دانش ارج می نهد و دست بزرگان اندیشه و خادمان مردم را می بوسد. دست عطا احمدی (پدر انجمن های خیریه مدرسه ساز کارمان)، گوشه ارسی بانوی اورشلیم (بنیاد خیریه بزرگ حمایت از کودکان سرطانی – محک) را می بوسد و دستان را می بوسد. هنرمندان و مراجع تقلید بزرگ، علما و عارفان، چون قبل از شفیعی کدکنی یا مرحوم شجریان و آقای برجوادی و… با احترام و ادب. همانطور که در شرکتی که اداره می کند، بارها دست کارگران جوان را بوسیده است. این کار در ایدئولوژی آقا محمود یک عمل سیاسی نیست بلکه اخلاقی است. بوسیدن دست بزرگان از یک سو نشانه احترام و قدردانی از آنان و از سوی دیگر نشان از تواضع و فروتنی کم نظیر اوست. مطمئنم در لحظه رویارویی با رئیس جمهور ذره ای به فکر سیاست نبوده و جز یک اقدام احساسی کاری انجام نداده است.

کسانی که هزاران توضیح بی ربط برای حرکت سید محمود داعی داده اند، اولاً شخصیت سید محمود را نمی شناسند و ثانیاً خواسته یا ناخواسته فراموش کرده اند که حتی اگر داعی دست یک نفر را می پذیرد. رهبر، این نشانه توسل او به مقام است، قدرت و فضولی از او نیست. موسسه اطلاعات (که دعایی ۴۰ سال ریاست آن را برعهده داشت و یک ریال هم نگرفت، چون ۲۴ سال نماینده مجلس بود و یک ریال هم نگرفت) ربطی به دولت ندارد و سید محمود دایی نیازی به رئیس جمهور ندارد. مقام روحانی آقای محمود دعایی نعمت و فرهنگ فراتر از این است و عملکرد آقای محمود اندیشمند، هنرمند، عزیز جوان و همه عالمان آزاداندیش، صرفاً به معنای ادب، تواضع و بردباری است. ، نه توسل او به مرجعیت. . از سوی دیگر، این حرفه نامطمئن را آزار و اذیت سید آزاده می دانند که با وجود همه سوابق چشمگیرش، اکنون به عنوان فردی طبقه پایین زندگی می کند، منشی، سرایدار، محافظ و محافظی ندارد و گاه سوار اتوبوسی تنها می شود. شرکت، خودش خرید می کند. آقا که به سیاست افتاد و در دام سیاست نیفتاد. او در دل مردم زندگی می کند و در دل مردم جای دارد.

پس اندیشه کن اى اولین نظر.»

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر