شرکت های دانش بنیان باید برای رفع مشکلات آینده قم تلاش کنندایسنا/ قم رئیس جهاد دانشگاهی استان قم گفت: مبنای فعالیت شرکت های دانش بنیان در راستای اتفاقاتی است که در آینده رخ می دهد.

محمد حیدری عصر امروز در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان قم که در سالن اجتماعات امام جواد (علیه السلام) استان قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت علم و دانش گفت: تولید خیلی بیشتر از کسب و کارهای مبتنی بر دانش: کسب و کارهای مبتنی بر دانش در همه کشورها موفقیت هایی دارند و کسب و کار ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با اشاره به اینکه حمایت ها در برخی موارد به سمت جستجوی رانت می رود، گفت: در آیین نامه ای که برای این جلسه تهیه شد، طرح هایی تهیه شد اما راهکاری برای اجرای این طرح ها ارائه نشد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم ادامه داد: برگزاری چنین جلساتی بسیار حائز اهمیت است چرا که شاهد تبادل نظر نخبگان و دست اندرکاران این عرصه هستیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات فعلی با فعالیت های دانشی قابل حل نیست، گفت: در تمام دنیا تلاش ها و فعالیت های شرکت های دانش بنیان با اقداماتی که در آینده رخ خواهد داد همسو است و ما نیز باید در این مسیر حرکت کنیم. بیایید قم را بررسی کنیم و در چند سال آینده آن را برطرف کنیم.

انتهای پیام