رژیم لاغری سریع

شبکه تهدیدی برای صهیونیست ها اما از مشکلات مالی رنج می برد!


مدیر کانال هیسپان با بیان اینکه این شبکه خارجی اسپانیایی زبان تهدیدی برای صهیونیست ها محسوب می شود، گفت: مشکلات مالی و عدم درک صحیح از جایگاه رسانه ها در کشور از جمله مشکلات این شبکه است.

Hispanic TV، یک شبکه اسپانیایی زبان، یک شبکه رادیویی و تلویزیونی خارجی زبان است که یک دهه پیش شروع به کار کرد.

علی آقادار – مدیر شبکه تلویزیونی هیسپان – وی در گفت وگو با ایسنا به مناسبت سالگرد تاسیس این شبکه، درباره دیدگاه مردم آمریکای لاتین از رسانه های شرقی و غربی توضیح داد: استعمار ستیزی و آمریکا ستیزی «و این روند در بین آنها ریشه تاریخی دارد. در شیلی برای به عنوان مثال همیشه یک نفرت نسبی نسبت به ایالات متحده به دلیل کودتای آمریکایی وجود داشته است، این موضوع در مورد کشورهایی مانند پاناما، ونزوئلا، کوبا و آرژانتین نیز صدق می کند، زیرا ایالات متحده در آن کشورها جنایت کرده است. به همین دلیل، مردم این کشورها تا حدودی به سمت رسانه‌های ضد استکباری یا جدید مانند هیسپان تی‌وی تمایل دارند و اخبار این رسانه‌ها را دنبال می‌کنند. بنابراین برای استفاده از این فرصت، باید حضور خود را در منطقه تقویت کنیم تا بیشتر شناخته شویم. البته باید در شبکه های کابلی و شبکه های اجتماعی حضور موثرتری داشته باشیم و محتوایی تولید کنیم که به درک زبان لاتین نزدیک باشد.

مدیر هیسپان تی وی این شبکه را شاخه رسانه ای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اسپانیایی زبان و آمریکای لاتین عنوان کرد و افزود: خوشبختانه هیسپان تی وی علاوه بر نمایش فرهنگ ایرانی از نفوذ و محبوبیت خوبی در بین کشورهای آمریکای لاتین برخوردار است. توانسته است محصولات و توانمندی های صنایع و اقتصاد کشور را به مخاطبان خود فرامرزی معرفی کند؛ در سال های اخیر با اجرای برنامه های مختلف از جمله «بازار» و معرفی برندها و محصولات ایرانی گام های موثری در جهت توسعه برداشته شده است. صادرات ایران به کشورهای منطقه.

تهدیدی برای صهیونیست ها

وی گفت: صهیونیست ها به طور سنتی در آمریکای لاتین حضور داشته اند و حتی در برخی کشورها مانند آرژانتین جمعیت نسبتاً زیادی یهودی دارند. طبق آماری که منتشر کردم حدود ۳۰۰ هزار یهودی در این کشور زندگی می کنند. در شیلی، مکزیک و … نیز این گونه است و از آنجایی که این منطقه به طور سنتی حیاط خلوت آمریکا بوده است، صهیونیست ها به عنوان بازوی اجرایی سرمایه داری در سراسر جهان، نفوذ زیادی در این کشورها دارند. بنابراین سیاست هیسپان تی وی برای ارتقای استقلال این کشورها در تضاد با جریان فکری صهیونیستی است که به دنبال غارت این کشورهاست. بنابراین تلویزیون هیسپان خطری برای صهیونیست ها محسوب می شود.

مستاجر با تاکید بر نقش تاثیرگذار رسانه ها در افکار عمومی و امور روز تصریح کرد: صهیونیست ها اخیرا در انتخاب رئیس جمهور جدید شیلی که یک جوان چپگرا است در مقاله ای در جروزالم پست اشاره کردند که ایران و به ویژه هیسپان تلویزیون، می تواند در آمریکای لاتین نفوذ داشته باشد، یک مشکل و یک تهدید در شیلی. این نشان دهنده نفوذ هیسپان تی وی است که باعث شد رسانه های غربی و صهیونیست ها احساس خطر کنند.

تاثیر منفی مشکلات مالی بر شبکه

شبکه تهدیدی برای صهیونیست ها اما از مشکلات مالی رنج می برد!

مدیر شبکه هیسپان تی وی بر لزوم توجه به جایگاه و اهمیت رسانه در عصر مدرن تاکید کرد و افزود: رسانه هایی مانند سی ان ان، بی بی سی و … سال هاست که در این منطقه فعال و تاثیرگذار بوده اند و در حال رشد هستند. به این نقطه، و آنها در حال حاضر سرمایه گذاری هنگفت. شبکه هایی مانند آرتی روسیه که تقریباً همزمان با حضور ما در این منطقه جغرافیایی کار خود را آغاز کردند، با سرمایه گذاری مناسب و فشار سیاسی توانسته اند حضور خود را در این منطقه تثبیت کنند و حضور خود را تثبیت کنند. اگرچه هیسپان تی وی در سال های ابتدایی فعالیت خود توانست گزارشی جدید و متفاوت از تحولات این منطقه و سایر نقاط جهان در اختیار مخاطبان اسپانیایی زبان قرار دهد، اما متاسفانه در سال های اخیر مشکلات مالی و بودجه ای را به همراه داشته است. ما آنطور که انتظار داشتیم فعالیت هایمان را داشتیم و نتوانستیم انجام دهیم. اما ما به آینده امیدواریم و باید تلاش کنیم تا این مشکل را از راه های دیگر جبران کنیم و حضور خود را در این منطقه تقویت کنیم.

نیاز به توجه بیشتر به شبکه هیسپان تی وی

علی آقادار گفت: در کشورهای دیگر رسانه در خدمت دولت است و دولت در کنار رسانه است. در واقع رسانه های جمعی در راستای سیاست های کلی دولت ها هستند و رسانه ها را اعضای خانواده خود می دانند. متاسفانه هنوز درک مورد انتظار از رسانه در کشور ما ایجاد نشده و اهمیت آن را باور نداریم. به همین دلیل قوت این عبارت به درستی درک نشده و میزان همکاری مورد انتظار از دولت رعایت نمی شود. به عنوان مثال جدای از رسانه های قدرتمندی مانند سیانور و بی بی سی، شبکه ای مانند آرتی را در نظر بگیرید که مقامات روسی همواره از آرتی می خواهند در مذاکرات خود حضور داشته باشد و بر عزت و اعتبار این شبکه تاکید کنند. اما چنین برخوردی با هیسپان تی وی کمتر از سوی مقامات سیاسی صورت می گیرد و کمتر پیش می آید که یک مقام ارشد کشورمان در سفر به آمریکای لاتین از مقامات دولتی خود بخواهد با هیسپان تی وی مصاحبه اختصاصی داشته باشند. اما امیدواریم انشاالله در دولت جدید به این مسائل توجه شود و همکاری ها تقویت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه چند سالی است که به دلیل مشکلات مالی در شرایط سختی به سر می بریم و این امر منجر به از دست دادن تعدادی از خبرنگاران و تولیدکنندگان محتوا در کشورهای مختلف شده است. اما اگر بحث بودجه حل شود و بتوانیم بودجه ثابتی داشته باشیم، می‌توانیم از قبل برنامه‌ریزی کنیم و بر اساس تجربیات سال‌های گذشته، محتوای مناسب و رقابتی برای عملکرد موفق‌تر تولید کنیم. آن را در دستور کار قرار دهید.

شبکه تهدیدی برای صهیونیست ها اما از مشکلات مالی رنج می برد!

علی آقادار – مدیر هیسپان تی وی

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر