سیخ لیمو مرغ کبابی با تکیلا کبابی


آهک مرغ با تکیلا

چه چیزی می تواند تابستانی تر از آن باشد؟ مرغ کبابی ، بررسی کنید. تکیلا و آهک ، بررسی کنید. سیخ مرغ ، بررسی کنید! همه موارد فوق نشانگرهای فوق العاده ای هستند که نشان می دهد ما در حالت تابستانی خالص هستیم ، و من ، برای مثال ، نمی توانم خوشحال تر باشم. تابستان همیشه خیلی سریع می گذرد و من سعی می کنم وقتی اینجا است از مزیت کامل استفاده کنم. یکی از روش های انجام این کار ، روشن کردن یک کباب پز و پختن این ران های مرغ با آهک از تکیلا است. آنها پر از طعم هستند و به همین راحتی آماده می شوند. زیرا آخرین کاری که می خواهم در تابستان انجام دهم ، گذراندن وقت در خانه برای تهیه غذا است. خوشبختانه با این دستور شما به آن احتیاج ندارید.

نکته جالب در مورد تکیلا: چند سال پیش فکر کردم از آن متنفرم. وقتی در گذشته فقط تکه های تکیلا (و نه خیلی خوشمزه) درست می کردم ، طعم ناخوشایندی در دهانم باقی می ماند (به معنای واقعی کلمه). اما سپس به ساولیتا ، مکزیک رفتم ، و البته دوباره نوشیدن آن را شروع کردم. و اکنون این یکی از نوشیدنی ها و الکل مورد علاقه من است.

آهک مرغ با تکیلا

عناصر

با کمی ادویه ، پوست لیمو ، ران مرغ و البته تکیلا می توانید آن را خیلی سریع ترشی کنید. در اینجا چیزی است که برای این کار نیاز دارید.

ران مرغ: ران مرغ بدون استخوان و پوست – آنچه برای این سیخ مرغ کبابی نیاز دارید. در صورت تمایل می توانید از سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست استفاده کنید.

روغن آووکادو: من دوست دارم از روغن خنثی با حرارت زیاد مانند آووکادو برای آنها استفاده کنم ، زیرا آنها با حرارت زیاد سرخ می شوند.

ادویه جات خشک: مخلوطی از پودر چیچی آنچو ، پاپریکا دودی ، پونه کوهی و زیره سبز.

عسل: برای مقابله با ادویه جات ترشی جات و کاراملی تر شدن مرغ شما.

پوست آهک: به جای استفاده از آب لیمو ، فقط به پوست یک لیمو احتیاج دارید. این طعم زیادی می بخشد و بافت آن را تغییر نمی دهد ، زیرا اگر مدت طولانی ماریناته کنید ، اسید می تواند گوشت را مانند مرغ جامد کند. البته می توانید از بقیه آهک برای تزئین استفاده کنید و وقتی مرغ پخته شد بپاشید.

تکیلا: این یک ماده مخفی است که طعم و دودی را اضافه می کند.

آهک مرغ با تکیلا

چطور انجام دادن

جدا از اینکه مرغ ترشی خورده است ، زمان پخت این مرغ با آهک از تکیلا اهمیت چندانی نمی خواهد. این باعث می شود برای یک شام سبک تابستانی مناسب باشد. به آن برسیم!

ابتدا ران های مرغ را به قطعات لقمه ای برش دهید که روی سیخ ها بچسبد.

بعد ، یک کاسه بزرگ ، ظرف پخت یا کیسه زیپ دار برای ماریناد بردارید. شما می خواهید این مرغ را حداقل چهار ساعت ترشی کنید ، حتی اگر وقت داشته باشید ، شب را بهتر کنید.

روغن ، تکیلا ، ادویه جات ترشی جات ، نمک ، عسل و پوست آهک را بریزید و مخلوط کنید.

مرغ را اضافه کرده و دور آن بریزید تا خوب پوشانده شود. اجازه دهید مارین شود و کار خود را انجام دهد.

مرغ ترشی در یک بسته

وقتی آماده پخت شدید ، گریل را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. هنگام استفاده از چوب بامبو / چوب ابتدا سیخ ها را خیس کنید. سپس اگر دوست دارید کمی پیاز قرمز خرد شده را روی سیخ های مرغ بکشید (من شخصاً عاشق این پیاز قرمز کبابی هستم).

سیخ مرغ در ماریناد

وقتی کباب پز خوب و داغ شد ، روغن آووکادو را روی آن بپاشید تا نچسبد. سیخ های مرغ را روی گریل بگذارید و حدود 12 تا 15 دقیقه بپزید تا سوخته و پخته شود و هر چند دقیقه یکبار بچرخانید.

سیخ مرغ کبابی

از گریل بردارید و قبل از سرو چند دقیقه بگذارید استراحت کند. من دوست دارم با آهک اضافی و نمک پوسته دار تزئین کنم.

با لیمو مرغ با تکیلا چه سرو کنیم

شما واقعاً نمی توانید در مورد آنچه می خواهید به صورت جانبی خدمت کنید اشتباه کنید.

بهترین انتخاب من یکی از موارد زیر خواهد بود:

آهک مرغ با تکیلا

تعویض ها و گزینه ها

بدون تکیلا ، بدون مشکل! پاسخ من به س ofال عدم اجازه دادن به تکیلا در ماریناد با آهک مرغ را ببینید.

عرض پودر چیلی: اگرچه من واقعاً این ادویه را در دستور غذاهایم دوست دارم و از آن استفاده می کنم ، اما می توانید آن را حذف کرده و در صورت داشتن آن از پودر چیلی معمولی استفاده کنید.

عسل: اگر عسل ندارید ، می توانید از شیرین کننده های مختلف استفاده کنید. همچنین شکر نارگیل یا شربت افرا مناسب است.

ران مرغ: با خیال راحت به جای آن از سینه مرغ استفاده کنید. همچنین می توانید مرغ کامل را بپزید و روی آن را با این ماریناد بپوشانید و همچنین آن را کباب کنید. من ترجیح می دهم از ران مرغ استفاده کنم زیرا هنگام پخت بیش از حد آبدار بودن و طعم آن راحت تر است.

بدون سیخ: آنها را کنار بگذارید و فقط رانهای مرغ را درست روی گریل بپزید.

بدون گریل: از یک قابلمه برای سرخ کردن این مرغ تکیلا در داخل خانه استفاده کنید و همچنین می توانید آن را در فر بپزید.

آهک مرغ با تکیلا

آیا می توان این لیمو مرغ را از تکیلا بدون تکیلا پخت؟

بله کاملا! فقط کافی است تکیلا را کنار گذاشته و بقیه را ذخیره کنید. رایحه یکسانی ندارد ، اما همچنان خوشمزه خواهد بود.

چه نوع تکیلا باید استفاده شود؟

من به طور منظم از تکیلا 100٪ با آگاو آبی استفاده می کنم ، به عنوان مثال ، این تکیلا نقره ای 1800 برای این دستور غذا و همچنین برای لذت بردن از نوشیدنی. من این را ترجیح می دهم زیرا طعم عالی دارد و شیشه را نمی شکند!

اگر این سیخ های لیمو مرغ را از تکیلا درست می کنید ، خوشحال می شوم از شما بشنوم. با خیال راحت مرا در اینستاگرام برچسب گذاری کنید و / یا نظر ، رتبه یا نظر خود را در زیر بگذارید.

این پست حاوی پیوندهای وابسته است ، به این معنی که من می توانم بدون هزینه اضافی کمیسیون کمی دریافت کنم. من فقط محصولات و خدماتی را که شخصاً از آنها استفاده می کنم و دوست دارم به اشتراک می گذارم. افشای اینجا.

سیخ لیمو مرغ ساخته شده از تکیلا

این کباب های ساده و خوشمزه تکیلا مرغ 5 دقیقه طول می کشد تا پخته شوند و فقط 15 دقیقه کباب می شوند و برای تابستان مناسب هستند. علاوه بر این ، طعم آنها نیز غنی است!

دستورالعمل ها

  1. ران مرغ را به قطعات اندازه لقمه برش دهید تا با سیخ ها مطابقت داشته باشد.

  2. بعد ، یک کاسه بزرگ ، ظرف پخت یا کیسه زیپ دار برای ماریناد بردارید. شما می خواهید این مرغ را حداقل چهار ساعت ترشی کنید ، حتی اگر وقت داشته باشید ، شب را بهتر کنید.

  3. روغن ، تکیلا ، ادویه جات ترشی جات ، نمک ، عسل و پوست آهک را بریزید و مخلوط کنید.

  4. مرغ را اضافه کرده و دور آن بریزید تا خوب پوشانده شود. حداقل چهار ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید تا مارین شود.

  5. گریل را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. هنگام استفاده از چوب بامبو / چوب ابتدا سیخ ها را خیس کنید. سپس پیاز قرمز برش خورده را هنگام استفاده روی سیخ های مرغ خرد کنید.

  6. وقتی کباب پز خوب و داغ شد ، روغن آووکادو بپاشید تا مرغ نچسبد. سیخ های مرغ را روی گریل بگذارید و حدود 12 تا 15 دقیقه بپزید تا سوخته و پخته شود و هر چند دقیقه یکبار بچرخانید.

  7. از گریل بردارید و قبل از سرو چند دقیقه بگذارید استراحت کند. با آهک اضافی و نمک پوسته پوسته سرو کنید. لذت بردن!دیدگاهتان را بنویسید