سیاست دولت افزایش عوارض واردات نخ ابریشم برای حمایت از تولید داخلی استایسنا/ گیلان استاندار گیلان خواستار سیاست دولت برای افزایش تعرفه واردات نخ ابریشم برای حمایت از تولید داخلی شد و افزود: نهال توت اصلاح شده با هدف کاهش تلاش کشاورز و افزایش عملکرد توزیع می شود.

اسدالله عباسی امروز در حاشیه این مراسم – آیینی چینی در لنگرود، با اشاره به اینکه امروز با توجه به کاهش عوارض گمرکی واردات نخ ابریشم به صنعت نوغان، شاهد برخی تولیدات مردم در منطقه نوغان هستیم، گفت: صنعت فرش در کشور ضربه خورد.

وی خواستار سیاست دولت برای افزایش عوارض واردات نخ ابریشم برای حمایت از تولید داخلی شد و افزود: نهال توت اصلاح شده با هدف کاهش تلاش مزارع و افزایش عملکرد توزیع می شود.

ولی گیلان با بیان اینکه ۹۰ درصد مصائب نوغندری مربوط به توتستان، تهیه تپه انبار، تهیه تخم مرغ نوگان، پیله زنی و شناسایی کرم ابریشم است، تصریح کرد: زنجیره ارزش نوغانداری باید با یارانه دادن به کالاهای صنعت ابریشم و فرش تنظیم شود.

عباسی نخ‌های ابریشم بی‌کیفیت را مضر به جایگاه صنعت فرش ایران دانست و گفت: بسیاری از قالی‌بافان این نخ‌ها را ارزان می‌خریدند و در نتیجه باعث تولید فرش‌هایی می‌شدند که توان رقابت بین‌المللی را نداشتند. این در حالی است که ایران حرف اول در فرش ابریشم بود.

وی با اشاره به جایگاه گیلان در صنعت نوغانداری افزود: یک سوم تولید پیله ابریشم مربوط به گیلان است و همچنان اول هستیم؛ مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز در نوغانداری فعال هستند و شاهد گسترش هستیم. این رشته در اکثر استان ها با کمک کمیته امداد که پیله و فرآورده های آن را از مددجویان به صورت توافقی خریداری می کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه زنجیره ارزش استان نوگان از تولید تا عرضه محصول نهایی مورد حمایت اقتصادی است، گفت: جهاد کشاورزی در واردات تخم مرغ نوگان دقت لازم را داشته باشد تا شاهد برداشت پیله مرغوب باشیم.

وی خواستار استفاده از شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید تخم مرغ مرغوب نوگان شد و گفت: گیلان بهترین نوگان را در کشور تولید می کند و کارخانه ابریشم در استان با دستور قضایی راه اندازی شده و نیاز به مواد اولیه بومی دارد که اضافه می کند. ارزش برای مزارع بدون واردات

عباسی توزیع رایگان نهال تمشک و بذر نوغان را حمایت یارانه ای از کشاورز دانست و گفت: خوشبختانه امسال شاهد افزایش تولید پیله هستیم که نوغانداران می توانند برای دریافت تسهیلات مورد نیاز از تبصره ۱۶ امداد اقدام کنند. کمیته.”

انتهای پیام