سود کمبود عرضه خودرو در بورس به جیب خودروساز می رودیکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه خودرو در بورس در صورتی موفق خواهد بود که تعداد خودروهای عرضه شده به اندازه نیاز بازار باشد.

مسلم صالحی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره عرضه خودرو در بورس اظهار کرد: مشکلی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد، اما آنچه در واقع در حال رخ دادن است کمبود خودرو در بورس است. بورس اوراق بهادار

وی افزود: کمبود عرضه در مقابل تقاضای بالا باعث افزایش قیمت خودرو شد که خودروساز از آن سود می برد و تا دیروز خودرو ۸۰۰ میلیون تومان فروخته می شد و امروز به قیمت رسید. ۱.۲ میلیارد تومان. دلیل این امر کمبود عرضه است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، عرضه خودرو در بورس را خوب توصیف کرد و توضیح داد: در شرایطی عرضه خودرو در بورس موفقیت آمیز خواهد بود که خودرو به گونه ای ارائه شود که پیدا نکند. قیمت اشتباه حالا قیمت ها اشتباه است.

صالحی ادامه داد: نمونه آن را می توان به عنوان مثال در خودروی محصولات بهمن مشاهده کرد که قیمت کارخانه آن بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون است و خریدار می تواند آن را در سیستم یکپارچه خودرو اما در بورس خریداری کند. ۱.۲ میلیارد هزینه دارد. این اختلاف قیمت به جیب خودروساز می رود.

وی در پایان گفت: وقتی عرضه خودرو کاهش می یابد قیمت های کاذبی تولید می شود بنابراین اگر عرضه خودرو در بورس موفق شود، عرضه خودرو نیز افزایش می یابد.

انتهای پیام