سه طرح نیمه تمام دارالقرآن در شهرستان های خراسان جنوبی؛ اعتبار نیاز داردایسنا/ خراسان جنوبی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر سه پروژه نیمه تمام دارالقرآن در شهرستان های فردوس، بیرجند و خاسف وجود دارد که نیاز به تامین اعتبار دارد.

حجت الاسلام احمد رضایی امروز شنبه ۴ تیرماه در دیدار مدیران ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های استان با استاندار خراسان جنوبی گفت: عملیات اجرایی طرح دارالقرآن در سال جاری آغاز شده است. شهر خوسف سال ۹۰ که برای تکمیل آن به بیش از ۱ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، با بیان اینکه طرح تمکین خانه قرآن ۶۵ درصد پیشرفت مادی داشته است، گفت: برای بهشت ​​خانه حداقل دو میلیارد تومان نیز نیاز است. قرآن است و ما باید زمینی را در بوشرفیه فراهم کنیم.»

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی ۶۲۹ حسینیه، ۱۳۷۲ هیئت مذهبی، ۳۸ انجمن اسلامی و ۹۶ کانون فرهنگی با حضور ۱۰۵۲ روحانی محلی فعال هستند.

وی افزود: در حال حاضر سازمان تبلیغات اسلامی به ازای هر روحانی که با این سازمان کار و همکاری می کند ماهانه به طور متوسط ​​یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.

حجت الاسلام رضایی بیان کرد: همچنین ۳۴ موسسه قرآنی دارای مجوز، ۶۶ خانه حفظ قرآن شهری و ۱۸۴ خانه قرآن روستایی در استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه در سازمان تبلیغات به دنبال شبکه سازی و ساماندهی تبلیغات هستیم، گفت: شبکه های تبلیغاتی باید در لایه های مختلف جامعه برای مخاطب خاص و عام شکل بگیرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: امروز برای موفقیت در عرصه تبلیغ، شبکه سازی بسیار مهم و ضروری است و شبکه سازی که تاکنون شکل گرفته کافی نیست و تا رسیدن به هدف فاصله داریم. دلخواه. .

وی افزود: یکی دیگر از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی روحانی در روستای بیش از ۱۰۰ خانواری است که در این راستا تاکنون ۹۷ نفر در روستاها اسکان داده شده اند.

حجت الاسلام رضایی خاطرنشان کرد: برای حضور این مبلغان ۲۳۱ خانه در دنیا ساخته شد که بیشتر این خانه ها در دهه هفتاد ساخته شده و برای تعمیر، مرمت و تجهیز این خانه ها نیازمند کمک و همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی حوزه بانوان است، خاطرنشان کرد: معتقدیم با توجه به اینکه ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می دهند، باید در حوزه بانوان مراسم ویژه ای برگزار شود زیرا بانوان نقش فعالی دارند. در توسعه فرهنگی و اجتماعی».

وی از تشکیل نهضت پیشرفت زنان در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: تشکیل هیئت متفکران زن قرآنی، شناسایی و تشکیل هیئت مذهبی ویژه بانوان و شناسایی مداحان و مداحان از جمله اقدامات انجام شده است. یک سازمان تبلیغاتی در حوزه زنان».

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: هیئت های مذهبی در تمامی مناسبت های ملی و مذهبی حضور فعال داشتند و در ایام کرونا ۷۷ میلیارد تومان در حوزه کمک های مردمی هزینه کردند.

در این جلسه تامین اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اداره کل تبلیغات اسلامی استان از جمله دارالقرآن الفردوس، بیرجند و الشرفیه، جذب و تامین نیروی انسانی، تامین تجهیزات و امکانات و بازسازی، مورد بحث قرار گرفت. خانه های جهانی و افزایش اعتبارات، استاندار خراسان جنوبی قول پیگیری این مطالبات را از اداره و سازمان استان داد.

انتهای پیام