سهم سرانه آرد آلفردون شهر ۴ کیلوگرم افزایش یابداسنا / اصفهان عامل سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فریدونشهر گفت: در حال حاضر سهم سرانه آرد در شهرستان فریدونشهر به ازای هر نفر ۸ کیلوگرم در ماه است که برای رفع نیاز شهروندان باید این میزان به ۱۲ کیلوگرم افزایش یابد.

علی کاظمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران درباره اجرای طرح اصلاح قیمت در فریدونشهر و لغو ارز ترجیحی، تصریح می کند: فردونشهر شهری مصرفی و مولد محسوب نمی شود و کارخانه تولیدی و صنعتی ندارد و بیشتر کالاهای مورد نیاز باید از تهران و شهرستان ها وارد شود و قیمت ها در این شهر تابع قیمت های منطقه ای و ملی است. اما در بسیاری از اقلام نسبت به مراکز توزیع مانند اصفهان، کاشان و نجف آباد به دلیل جابجایی کالا، قیمت کالاها در فریدین شهر کمی بالاتر از مراکز توزیع است.

وی افزود: در شهرستان فریدن شهر فقط گوشت قرمز، نهاده های دامی، لبنیات، شیر، ماست و مرغ تولید می شود که به همین دلیل قیمت این اقلام در شهرستان فریدن شهر نسبت به شهرستان ها کمتر است اما مصرف کننده هستیم. از موارد دیگر

نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی فریدنشهر در مجلس گفت: برای اجرای بهتر طرح اصلاح قیمت ها و حذف ارز ترجیحی از روزهای اول بسیج اصناف و فعال سازی بازرسی ها را به صورت منسجم انجام داده ایم و خواهیم داشت. انجام دهید. برخورد با هرگونه تخلف قیمت

کاظمی ادامه داد: در زمینه کالاهای اساسی زمانی که کشور با کمبود نفت و برخی مواد دیگر مواجه بود، دو هفته مبارزه داشتیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فریدونشهر با بیان اینکه در تامین آرد خام با مشکل کوچکی مواجه هستیم، گفت: قوت مردم به دلیل کمبود درآمد نان است و به دلیل اینکه بیشترین نرخ بیکاری را در اصفهان داریم. استان سرانه آردی که استان برای فریدونشهر در نظر گرفته جوابگوی نیاز مردم نبوده و در روستاها با کمبود نانوایی و مزارع آرد خام مواجه هستیم.

وی افزود: با مکاتبات انجام شده انتظار داریم فرمانداری نسبت به ارتقای سهم سرانه آرد شهرستان در دو منطقه مذکور اقدام کند. سرانه آرد در ماه ۸ کیلوگرم است و سرانه آن در فریدونشهر باید به بیش از ۱۰ کیلوگرم برسد و در برخی استان ها مانند شرمحال، بختیاری و لرستان سرانه آرد ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم در ماه است.

کاظمی تصریح کرد: ۶۰ روستای شهرستان فریدونشهر گاز شهری ندارند و تنها مصرف کنندگان نفت سفید هستند که ادامه ذخیره سازی نفت سفید در روستاهای پشت کوه دوم را آغاز کردند و مشکلی برای سوخت نداریم. نیاز مردم و مدارس در این روستاها.

نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان فریدن شهر خاطرنشان کرد: ذخیره سازی آرد را نیز از روستاهای پشت کوه دوم آغاز کردیم و تنها شهری هستیم که ۷ ماه از سال را با آرد و نفت سفید در روستاها نگهداری می کردیم و این روند به خوبی در حال انجام است و نسبت به سال های گذشته مشکلات کمتری در فروشگاه این مواد داریم.

وی بیان کرد: پیش بینی می کنیم سرانه آرد در ماه حداقل در روستاهای پشت کوه دوم از ۸ کیلو به ۱۲ کیلو برسد تا با افزایش ۴ کیلویی نیاز مردم تامین شود. علاوه بر جمعیت ثابت شهر، در روستاها از ۵ تا ۶ هزار نفر مهاجر فصلی وجود دارد که با شروع فصل کاشت در اوایل بهار برای کشاورزی و پرورش دام به روستاها می آیند و برای این منظور جمعیت در زمینه آرد خام روستایی سهم گرفته است و انتظار نداریم استان این مشکل را حل کند.

انتهای پیام