سناتورهای آمریکایی قصد دارند قانون تحریم دائمی علیه ایران وضع کنندبا وجود برخی گزارش ها مبنی بر نزدیک شدن به توافق برای احیای برجام، تعدادی از قانونگذاران آمریکایی طرحی را برای دائمی کردن یکی از قوانین تحریمی علیه ایران ارائه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، جمعی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب طرحی را با عنوان «تقویت قانون تحریم های ایران» ارائه کردند که هدف آن لغو انقضای قانون تحریم های ایران در سال ۱۹۹۶ است.

این قانون تحریم که به «قانون ISAA» نیز معروف است، به رئیس جمهور آمریکا اجازه می دهد تحریم های ثانویه انرژی را علیه ایران اعمال کند.

تیم اسکات، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی، یکی از امضاکنندگان این طرح، گفت: «ایالات متحده، اسرائیل و شرکای عرب ما همچنان نگران تهدید قریب‌الوقوع ایران هسته‌ای برای ثبات منطقه هستند».

بر اساس گزارش العربی، وی در ادامه ادعاهای خود افزود: تحریم های آمریکا یک عامل بازدارنده ضروری برای ایران است و برای این لایحه ای که ارائه کردید سنگ بنای تحریم ها علیه ایران را همیشه قرار می دهد.

سناتور دموکرات مگی حسن و سناتور جمهوری خواه بیل هاگرتی از جمله دیگر افرادی هستند که این طرح را امضا کردند که توسط لابی صهیونیستی آیپک و همچنین بنیاد دفاع از دموکراسی ها حمایت می شود.

مگی حسن همچنین مدعی شد که «ایران بارها اقدامات بی ثبات کننده ای در خاورمیانه انجام داده است» و گفت: این طرح حزبی تداوم تحریم ها علیه ایران را تضمین می کند.

انتهای پیام