سقوط آسانسور مالاییایی ۵۵ ساله را کشتایسنا/ همدان سخنگوی پزشکی قانونی استان همدان گفت: مرد ۵۵ ساله مالایی بر اثر سقوط از طبقه دوم جان خود را از دست داد.

علی رضا صاریمی در اعلام این خبر گفت: مرد میانسالی در خانه خود مشغول کار و کار بود که به دلیل نقص در کابل های نگهدارنده آسانسور بر روی وی افتاد و جان باخت.

وی با اشاره به فوت ۵۰ نفر در سال گذشته بر اثر حوادث کار در فرمانداری خاطرنشان کرد: سقوط از ارتفاع، برخورد با جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از مهم ترین علل مرگ و میر ناشی از حوادث کار است.

سخنگوی پزشکی قانونی همدان گفت: اکثر قربانیان و قربانیان حوادث کار به دلیل رعایت نکردن اصول و نکات ایمنی به ویژه استفاده از کابل های خود نگهدار دچار حادثه شدند.

صاریمی خاطرنشان کرد: کار در ساختمان بخش بزرگی از حوادث کار را تشکیل می دهد و در این نوع کارها بیشتر شاهد سقوط از ارتفاع بوده ایم، ضمن اینکه استفاده از کابل های خود نگهدار می تواند از سقوط به ویژه از روی داربست جلوگیری کند.

سخنگوی پزشکی قانونی استانداری در خاتمه تائید کرد: هر ساله علاوه بر جراحات، شاهد مصدومیت و معلولیت تعدادی از شهروندان بر اثر حوادث کار هستیم، ضمن اینکه نیروی کار در حال آموزش، تقویت بازرسی ها و نظارت بر کارگاه ها است. از حوادث کار جلوگیری می شود.»

انتهای پیام