سقف وام نوسازی مسکن در بافت فرسوده چهار شهر قم به ۶۰۰ میلیون تومان رسید.ایسنا/ قم معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سقف وام های نوسازی مسکن در بافت فرسوده به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است و متقاضیان می توانند ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام را بدون سود بانکی دریافت کنند.

محمد عینی معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیرکل ملی بازآفرینی شهری پایدار از افزایش سقف تسهیلات نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده به ۶۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: سقف تسهیلات نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده رسیده است. ۶۰۰ میلیون تومان و مردم می توانند ۱۵۰ میلیون تومان برای دریافت وام شما بدون سود بانکی دریافت کنند.

وی افزود: صاحبان منازل می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت بازآفرینی شهری ایران و وارد کردن کد پستی منزل آپارتمانی خود نسبت به استعلام موقعیت آن در بافت فرسوده اقدام کنند و نسبت به دریافت تسهیلات برای بازسازی بافت فرسوده تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان اقدام کنند.

عینی گفت: دریافت وام برای جوان سازی بافت های فرسوده نیازی به سپرده بانکی ندارد. علاوه بر این، مالکان می توانند از مزایای دیگری مانند آب، برق و گاز رایگان بهره مند شوند. شهرداری برای این دسته از مالکان نیز تخفیف های ویژه ای را برای پروانه های ساختمانی قائل شد.

وی ادامه داد: مبلغ وام در مناطق شهری ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز نواحی ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان است.

۱۵۰ میلیون تومان وام بافت بدون بهره پرداخت شد

آیین های احیای بافت های فرسوده در چهار شهر مشهد، قم، شیراز، تهران و در حوزه امام رضا (علیه السلام)، حضرت معصومه (س)، شاهچراغ (س) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) است. (ص). ۶۰۰ میلیون کرد و گفتند: ۱۵۰ میلیون تومان از وام کلیه متقاضیان بدون سود بانکی پرداخت می شود.

وی شرط بازپرداخت وام تمدید را تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان در بافت فرسوده چهار شهر و در حریم امامزاده ها برای اخذ مجوز دانست و این دسته از متقاضیان باید همچنین ۱۰ درصد از تمدید را انجام داده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کلیه مالکان و کارگران ساختمانی که در محدوده بافت‌های فرسوده، زاغه‌ها و بافت‌های تاریخی شروع به ساخت و ساز کرده‌اند و صاحبان پلاک آنها در محدوده مورد نظر، پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند. پروژه خود را دریافت می کنند و حداقل ۱۰ درصد پیشرفت مادی دارند و از دو طریق می توانند برای تسهیلات بافت فرسوده اقدام کنند.

وی در خصوص راه های دریافت وام بازسازی خانه فرسوده گفت: مردم به بانک اطلاعاتی وزارت راه و شهرسازی و سامانه ثبت نام مسکن حمایتی مراجعه و با انتخاب گزینه مسکن فرسوده ثبت نام کنند.

آئینی ادامه داد: راه دیگر این است که مردم مستقیماً به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران و آدرس facility.udrc.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام برای دریافت تسهیلات بازآفرینی بافت های فرسوده اقدام کنند.

وی افزود: مجموعه تسهیلاتی که متقاضیان می توانند دریافت کنند شامل موارد متعددی است. ابتدا افراد می توانند با ورود به یک شرکت نوسازی شهری در صندوق کارآفرینی امید، وام موقت مسکن دریافت کنند. مبلغ وام سپرده در حال حاضر برای مردم تهران ۶۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۵ میلیون تومان است. نرخ سود وام سپرده برای این دسته ۴ درصد حسنات و بازپرداخت وام سپرده ۳۶ ماهه است.

آئینی گفت: وام بازآفرینی بافت های فرسوده در تهران ۴۵۰ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد و در سایر شهرهای بزرگ ۴۰۰ میلیون تومان با سود ۱۱ درصد و در سایر شهرها ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۱ درصد است. نرخ ۱۰ درصد که در همه این موارد ۱۵۰ میلیون است و یک تومان از مبلغ وام با سود صفر پرداخت می شود.

وی افزود: با توافقی که با صندوق سرمایه گذاری حرم مطهر و بانک مسکن منعقد کردیم، سقف تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در چهار شهر بزرگ تهران، مشهد، شیراز و قم به ۶۰۰ میلیون تومان و ۱۵۰ رسید. یک میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت می شود «کون.

وی ادامه داد: همچنین در تهران ۱۵۰ میلیون تومان دیگر از این تسهیلات و در سه شهر قم، شیراز و مشهد ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد و در صورت احتساب متقاضیان در نهادهای حمایتی، سود می شود. برای این بخش از تسهیلات ۴ درصد است.

و در پایان چشمانم گفت: مابقی مبلغ وام برای سایر متقاضیان سود ۱۸ درصد و سود کل وام برای مالک تحت پوشش مؤسسات حمایتی ۹.۱ درصد و برای افراد حقیقی یا سازندگان فاقد صلاحیت ۱۱ درصد است. .

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر