سفیر یمن در تهران: آتش می تواند دروازه ای برای توقف کامل درگیری ها باشدسفیر صنعا در تهران با اشاره به آتش بس در یمن گفت: این آتش بس می تواند دروازه ای برای توقف جنگ، لغو کامل تحریم ها و پایان اشغالگری باشد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم الدیلمی، سفیر یمن در تهران، امروز (سه شنبه، ۲۲ فروردین) پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با شبکه تلویزیونی المسیره، گفت: ما از طرف شبکه تلویزیونی المسیره رایزنی کردیم. سازمان ملل و کشورهای متجاوز

وی تاکید کرد: این سلاح گرم در صورتی که نیت و اهداف طرف مقابل صادقانه باشد، می تواند دروازه ای برای توقف جنگ، تکمیل لغو تحریم ها و پایان اشغالگری باشد.

الدیلمی به سخنان سید حسن نصرالله و موضع ایران در مذاکرات وین و مذاکره با سعودی ها اشاره کرد و گفت: موضوع یمن باید با طرف یمنی در صنعا مورد بررسی قرار گیرد.

سفیر یمن خاطرنشان کرد: اقدام اخیر عربستان برای تشکیل شورای ریاست جمهوری در یمن غیرقانونی و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر تجاوز سعودی-آمریکایی است.

وی گفت: گفت وگوها در وهله اول باید سعودی-یمنی باشد و پس از آن به سراغ روند سیاسی برای بازگشت یمن به حالت عادی می رویم.

الدیلمی همچنین خاطرنشان کرد: هر گونه بحثی در مورد یمن بدون حضور صنعا برای ما مهم نیست و به نتایج آن اهمیتی نمی دهیم و این موضع را از مذاکرات ایران و عربستان در بغداد به عراقی ها رسانده ایم. “

به گزارش خبرگزاری دانشجویان یمن، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در دیدار با سفیر دولت نجات ملی یمن با اشاره به مقاومت مردم یمن در برابر حملات ائتلاف و نگرانی آنها از وضعیت بحرانی یمن و لزوم رسیدگی رفع محاصره یمن و تصویب آتش بس دائمی، و بر لزوم گفتگوی یمنی برای تعیین سرنوشت آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه افزود: مردم یمن با روحیه مقاومت و اطلاعات سرنوشت خود را رقم می زنند.

ابراهیم الدیلمی سفیر دولت نجات ملی در ایران نیز از مواضع جمهوری اسلامی ایران، دولت و مردم در حمایت از یمن قدردانی کرد.

وی در این دیدار به وزیر امور خارجه کشورمان در جریان عملیات اطفاء موقت و آخرین تحولات قرار گرفت.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر