سفیر روسیه: هشدار می‌دهم که هرگونه درگیری هسته‌ای «محدود» نخواهد بود.سفیر روسیه در آمریکا معتقد است که فرضیات در مورد احتمال درگیری هسته ای محدود اشتباه است زیرا هرگونه استفاده از سلاح هسته ای با فاجعه جهانی همراه است.

به گزارش ایسنا، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا روز چهارشنبه در مقاله ای که در وبسایت مجله آمریکایی نشنال اینترست منتشر شد، گفت: می خواهم به برنامه ریزان نظامی آمریکایی نسبت به اشتباه فرضیاتشان در مورد احتمال وقوع حمله هشدار بدهم. این اتفاق می افتد درگیری هسته ای محدود به نظر می رسد آنها امیدوارند که اگر چنین درگیری در اروپا با سلاح های هسته ای انگلیس و فرانسه رخ دهد، ایالات متحده می تواند پشت اقیانوس پنهان شود. من به شما اطمینان می دهم که این یک “آزمایش” بسیار خطرناک است. می توان فرض کرد که هر گونه استفاده از سلاح های هسته ای می تواند به سرعت یک درگیری محلی یا منطقه ای را به یک درگیری جهانی تبدیل کند.

وی خاطرنشان کرد: می‌خواهم باور کنم با وجود همه سختی‌ها، ما و آمریکایی‌ها هنوز به آستانه خطرناک سقوط در ورطه مناقشه هسته‌ای نزدیک نشده‌ایم. مهم این است که از تهدید ما دست بردارند. امروز، پیش بینی اینکه واشنگتن چقدر مایل به بدتر شدن روابط با روسیه خواهد بود دشوار است. آیا محافل حاکم بر آمریکا می توانند از برنامه های خود برای فرسودگی و نابودی کشور ما با احتمال تجزیه آن دست بکشند؟

آنتونوف گفت: نشست اخیر سران سازمان همکاری شانگهای و نشست های سطح بالا در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان داد که بخش بزرگی از جهان از نظم جهانی ایجاد شده پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ناراضی است. اتحاد. اتصال. می بینیم که اکثریت جامعه بین المللی در تلاشند تا راه هایی برای ایجاد یک نظام عادلانه روابط بین الملل بیابند که نه کشورهای درجه یک و نه درجه دو را شامل شود. ما قویاً از چنین نظم جهانی مبتنی بر قوانین بین المللی، منشور سازمان ملل متحد و اصل “امنیت غیرقابل تقسیم” حمایت می کنیم.

اصل «تقسیم ناپذیری امنیت» این اصل اساسی است که هیچ کشوری نباید به دنبال دستیابی به امنیت خود به قیمت تخریب امنیت دیگران باشد.

انتهای پیام