سفیر آمریکا در تل آویو: شهرک سازی یک “سیاست احمقانه” است.سفیر آمریکا در تل آویو گفت که شهرک سازی یک سیاست احمقانه است و اورشلیم پایتخت هر دو طرف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان رژیم صهیونیستی، توماس نایدس، سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی در جریان سخنرانی در کنفرانس جنبش صلح اسرائیل در تل آویو گفت: ما نمی توانیم برای جلوگیری از راه حل دو دولتی دست به کارهای احمقانه بزنیم. ما نمی‌توانیم به اسرائیلی‌ها اجازه دهیم شهرک‌های خود را در بیت‌المقدس شرقی یا کرانه باختری گسترش دهند. من از این موضوع، از جمله ایده افزایش شهرک‌سازی – که من را خشمگین می‌کند – که فقط وضعیت در اورشلیم شرقی و کرانه باختری را تشدید می‌کند، ناراحت هستم.

نیدز هشدار داد که “وضعیت نهایی اورشلیم باید توسط طرفین تصمیم گیری شود.”

وی خاطرنشان کرد که به طور فعال و مؤثر برای توقف سیاست توسعه شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تلاش می‌کند.

نیدس تاکید کرد که سیاست شهرک سازی یک “سیاست احمقانه” است و اورشلیم پایتخت هر دو طرف است.

وی افزود: “اگر من بگویم می توانم ساختن هر خانه ای را متوقف کنم، دروغ می گویم. اما در عین حال نمی توانیم اجازه دهیم کارهای احمقانه ای که مانع حل و فصل مسالمت آمیز در چارچوب راه حل دو کشوری می شود، ادامه یابد.”

سفیر آمریکا در تل آویو همچنین بر لزوم جلوگیری از پروژه های بزرگ شهرک سازی مانند پروژه E-1 که هدف آن محاصره شهرک های فلسطینی در اطراف بیت المقدس و جلوگیری از تبدیل شدن بیت المقدس شرقی به پایتخت دولت آینده فلسطین است، تاکید کرد.

وی تاکید کرد که با پروژه ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی در شهر “معاله ادومیم” (جنوب بیت المقدس) به عنوان بخشی از پروژه “ای-۱” مبارزه کرده است.

سفیر آمریکا در تل آویو این اقدام را “پروژه فاجعه بار” توصیف کرد زیرا به معنای از بین بردن شانس تبدیل شدن بیت المقدس شرقی به پایتخت فلسطین است.

توماس نایدس در توضیح اینکه چرا کشورش به تعهدات خود برای بازگشایی کنسولگری آمریکا در اورشلیم عمل نکرده است، گفت: واضح است که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواهان بازگشایی آن است و بستن آن تصمیم اشتباهی بود. او با آن مخالفت می کند، فلسطینی ها به شدت خواهان آن هستند و هر دو طرف زیاد اغراق می کنند.

وی افزود که با نفتالی بنت نخست وزیر و بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل همکاری می کند تا راهی برای پایان دادن به سیستم پرداخت حقوق خانواده های شهدا و اسیران فلسطینی پیدا کند.

او تایید کرد که اعترافاتش تحت شکنجه و اعترافاتش تحت شکنجه گرفته شده است.

نایدز از تلاش های انجام شده برای بهبود وضعیت اقتصادی در سرزمین های فلسطینی و افتتاح دو شعبه گوگل و اپل در رام الله قدردانی کرد.

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی گفت: «شرایط کنونی به دولت آمریکا اجازه نمی‌دهد تا مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها را تا شش ماه آینده ادامه دهد، بیایید شروع کنیم، دروغ گفتیم». اگر از من بپرسید آیا می توان برای حرکت های آینده کاری کرد، می گویم: بله، ممکن است. اما آنچه امروز نگران من است حفظ شرایطی است که به ما امکان می دهد در آینده بر اساس راه حل دو کشور به مذاکرات بازگردیم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر