سعید الراشیتی: چرا «برادران لیلا» در کمیته اسکار نیست؟


کارگردان فیلم «برادران لیلا» این سوال را مطرح کرده است که چرا با وجود برخی امتیازات مهم برای حضور در اسکار، فیلمش در کمیته بازبینی این بازیگر سینمای ایران در آکادمی قرار نگرفت؟

سعید روشت در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: فیلم «برادران لیلا» جزو فیلم های مورد بررسی در کمیته نامزدی اسکار ایران نیست، این در حالی است که قرار بود سازمان فیلم منعطف باشد تا فیلم برای یک دوره زمانی به هیات پروانه نمایش ارائه شود. مجوز. باید به نمایش ارجاع داده شود زیرا به هر حال ما مقدمات ارسال فیلم به کن را فراهم کردیم، اما سوال اینجاست که چرا حالا که به زمان ارائه بازیگر برنده اسکار یعنی «برادران لیلا» با تمام نکاتی که از آن حذف شده است رسیده ایم. این مسابقه؟

وی افزود: نمایش «برادران لیلا» چندی پیش در فرانسه آغاز شد و تاکنون بیش از فیلم «شش و نیم متر» که در این کشور نیز اکران شد بلیت فروخته شده و فروش آن به هفت عدد رسیده است. صدهزار. یورو بعد از سه هفته و به زودی به نزدیک به یک میلیون یورو می رسد.حق پخش این فیلم توسط ۴۰ کشور دیگر دنیا خریداری شده و اکران می شود. علاوه بر این به ۲۰ جشنواره دعوت شد.

سعید الرشطی: چرا که نه؟

وی بیان کرد: «برادران لیلا» تنها فیلمی از سینمای ایران بود که امسال در قسمت اصلی کن حضور داشت و شرکت بزرگی مانند وایلدبانچ که بیش از ۱۰ نخل طلای کن را از آن خود کرد، به عنوان پخش کننده بین المللی فعالیت می کند. از این فیلم بنابراین این سوال برای ما پیش می آید که چرا تا زمان تصمیم گیری برای انتخاب بازیگر زن سینمای ایران پس از بررسی همه فیلم ها، هیات انتخاب کمیته اسکار اجازه تماشای «برادران لیلا» را نداشتند؟

وی در پاسخ به این که آیا به شرط انتخاب در این کمیته حاضر است فیلم را در ایران اکران کند؟ گفت: درصد سینه. همه چیز برای بهترین نمایش در کشور آماده است.

به گزارش ایسنا، با نزدیک شدن به روزهای پایانی مهلت ارسال نمایندگان کشور به آکادمی اسکار، اخبار مختلفی از سوی هیات انتخاب فیلم ایران به گوش می رسد، اما تاکنون اسامی فیلم های اکران شده اعلام نشده است. ، نقد و بررسی، نام اعضای کمیته و امتیاز، اما نام یکی دو فیلم را بیشتر از بقیه می شنوید. این در حالی است که تا مقطعی از «برادران لیلا» با راهیابی به کن در برخی رسانه ها به عنوان گزینه اصلی نامزدی اسکار نام برده می شد، اما برخی حواشی و مشکلات باعث شد تا اکران پروانه نمایش این فیلم با تردید مواجه شود.

تاران علیدوستی، سعید پورصمیمی، پیمان معادی، نوید محمدزاده و فرهاد اصلانی از بازیگران این فیلم هستند.

انتهای پیام

سعید الرشطی: چرا که نه؟

انتهای پیام