سریال برای مهاجران مسلمان آمریکاییفصل سوم سریال Ramy در مدت دو هفته که از شبکه Hulu پخش شد. سریالی با بازی، کارگردانی و نویسندگی رامی یوسف، هنرمند آمریکایی مصری که برنده جایزه گلدن گلوب و نامزد دریافت جایزه امی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، داستان سریال رامی حول محور خانواده ای عرب زبان است که در نیوجرسی آمریکا زندگی می کنند و با مشکلات اکثر خانواده های مسلمان مهاجر در این کشور دست و پنجه نرم می کنند. تلاش این خانواده برای حفظ هویت مذهبی و فرهنگی و از سوی دیگر سازگاری با فرهنگ آمریکایی ماجراهای سریال را تشکیل می دهد.

فصل سوم این سریال به چالش های زندگی مهاجر در آمریکا، تلاش برای ایجاد روابط عاشقانه در یک کشور خارجی و همچنین رابطه والدین مهاجر با دو تابعیتی هایشان می پردازد. در این فصل، رامی مهاجری سردرگم است که در امیال دنیوی گم شده و در تلاش برای بازیابی هویت مذهبی خود است.

خالد ابوالنگا و باسم یوسف دو بازیگر مصری هستند که پس از سال ها دوری از دنیای سینما در فصل سوم «رامی» به عرصه بازیگری بازگشتند و در کنار رامی یوسف به ایفای نقش پرداختند.

رامی یوسف در این سریال بارها از آهنگ های قدیمی و نوستالژیک عربی استفاده کرد.

مهمترین چیزی که در فصل سوم به آن پرداخته شد و در دو فصل آخر سریال بر آن تاکید شد، بحران هویتی است که رامی با آن مواجه است. او به دنبال هویت عربی خود در آمریکا است و گیج شده است. رامی در این میان به مهم ترین موضوع جهان عرب که روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی است، می پردازد.

در قسمت دوم این فصل، رامی از نیوجرسی به اورشلیم سفر می کند و در آنجا با زندگی فلسطینیان تحت اشغال تاریک آشنا می شود. رامی می بیند که چگونه صهیونیست ها سخنرانان عرب را در ایست های بازرسی خود متوقف می کنند و مانع حرکت آنها می شوند. او همچنین با دیوار قطوری که فلسطینی ها و اسرائیلی ها را از هم جدا می کند آشنا است.

در طول داستان می بینیم که چطور شوخی های بچه های فلسطینی با رامی و شکایت او از افسران اسرائیلی باعث می شود که بچه های فلسطینی را به همکاری با یک گروه تروریستی برای کشتن یک شهروند آمریکایی متهم کنند.

الجزیره در بخشی از این گزارش این سوال را مطرح کرد که آیا رامی یوسف در سریال خود تصویر درستی از وضعیت فلسطین ارائه کرده است یا خیر؟ وی نوشت: به هر حال نباید فراموش کرد که رامی یوسف سریال خود را در درجه اول برای مخاطبان آمریکایی ساخته است، بنابراین باید گفت که جنبه کمدی کار برای او مهمتر از موضوع فلسطین بود که رایج است. نسخه ویژه به زبان های عربی در جهان. اما انتساب قسمت دوم سریال که به موضوع فلسطین می پردازد به یک کارگردان فلسطینی به انعکاس دقیق تری از زندگی فلسطینی ها کمک کرد.

در پایان این گزارش الجزیره آمده است: نگاه غرب به مسلمانان و عرب زبانان به عنوان افراط گرا و تروریست سالهاست بر زندگی مسلمانان مهاجر سایه افکنده است، اما اکنون می بینیم که بازیگران عرب زبان و مسلمان چگونه هستند. راه خود را به هالیوود پیدا کرده و با کسب معتبرترین جوایز بین‌المللی فیلم، گام‌هایی قوی بر ضد اعتقاد غربی‌ها به مسلمانان برمی‌دارند. این راهی بود که با رامی ملک، بازیگر مصری-آمریکایی آغاز شد. او برنده جایزه امی، اسکار، گلدن گلوب شد. و در فیلم «راپسودی بوهمی» در نقش فردی مرکوری – خواننده مشهور بریتانیایی – بازی کرد و حالا رامی یوسف یک شرکت آمریکایی را متقاعد کرده است که سریالی در مورد زندگی مهاجران عرب زبان در چند فصل بسازد و خودش هم این کار را خواهد کرد. در سریال به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر و همچنین هنرمندان عرب زبان حضور دارند. سریال آمریکایی.

انتهای پیام