سرمربی صابر ایران: از عملکرد تیمم در آسیا راضی هستم/ الشباب زاهدی پاسخ داد


مربی تیم ملی شمشیربازی ایران صابر به تشریح عملکرد این تیم پرداخت و گفت: رقابت در آسیا سخت شده است و فقط این نیست که ما خوب هستیم و دیگران کار نمی کنند.

امین قربانی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم شمشیربازی صابر که در بخش انفرادی موفق به کسب مدال نشد و به مدال برنز تیمی دست یافت، اظهار کرد: انتظار می رفت بهترین نتیجه در این مسابقات کسب شود. قهرمانی آسیا. این مورد انتظار کادر فنی برخی از بازیکنان بود. در سطح فردی، شاید برای برخی بازیکنان، انتظارات آنطور که باید محقق نشد. البته باید این را هم در نظر بگیریم، ما در جایی مسابقه دادیم که قهرمانان بزرگی بودند و تیم ها با تمام وجود شرکت کردند و حتی تیم ژاپن یک مربی هم با خود آورد. بنابراین کار سختی بوده و فقط این نیست که ما خوب هستیم و بقیه کار نمی کنند.

* بازیکنان بزرگ فراز و نشیب دارند

سرمربی صابر ایران: از عملکرد تیمم در آسیا راضی هستم/ الشباب زاهدی پاسخ داد

وی با بیان اینکه انتظار می رود رهبری و عفاف برای کسب مدال های انفرادی به رقابت بپردازند، گفت: عفاف و رهبری انتظارات دیگران و کارشناسان را برآورده نکرد اما هم بازیکنان حرفه ای و هم بزرگ هستند. بازیکنان بزرگ نیز فراز و نشیب های خود را دارند. علی پکمن هر لحظه بوی مدال می دهد چون بازیکنی حرفه ای و با استعداد است و خیلی خوب تمرین می کند. او تمام زندگی خود را وقف ورزش کرد و طبیعی است که گاهی نمی تواند به نتیجه ای که می خواهد برسد.

* طراوت زاهدی پاسخ داد

سرمربی صابر ایران: از عملکرد تیمم در آسیا راضی هستم/ الشباب زاهدی پاسخ داد

قربانی در پاسخ به سوالی: آیا نماا زاهدی توانست بازیکن کره را شکست دهد و به نیمه نهایی راه پیدا کند یا خیر؟ وی تایید کرد: نعمت زاهدی بازیکن جوان برای اولین بار در ترکیب اصلی تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا قرار گرفت و توانست به جمع هشت رده برتر مسابقات صعود کند. او مقابل بازیکنی با کیسه مدال بازی کرد اما با ۳ امتیاز شکست خورد. زاهدی در مرحله گروهی هم مقابل همین بازیکن کره ای قرار گرفت که شکست خورد و اگر داور یکی دو ضربه از دو ضربه نیما را قبول می کرد، می توانست در مرحله گروهی آن بازیکن را شکست دهد. خدا را شکر می کنم که جوانان جواب نیما زاهدی را دادند و امیدوارم راه خوب خود را ادامه دهد.

* عملکرد فتاحی راضی کننده بود
مربی تیم ملی ایران صابر با بیان اینکه علیرغم انتقاداتی که به او به خاطر حضورش در تیم ملی ایران شد، فتوحی توانست در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد خوبی داشته باشد، گفت: بازیکنان دیگر را دادیم و از آنها خواستیم که بیایند و خودشان را نشان دهند. فتاحی از این فرصت استفاده کرد و با هزینه ای برای تیم غیر اتحاد شرکت کرد و در آنجا عملکرد خوبی داشت. عملکرد او ما را در انتخابی قهرمانی آسیا قانع کرد و نشان داد که می تواند برای صابر در تیم ملی ایران حضور داشته باشد. او در مسابقات قهرمانی آسیا نیز بازی رضایت بخشی داشت. البته فتاحی و زاهدی باید بدانند که باید بیشتر و بیشتر به دنبال شغل بروند.

به تیم رویایی هم باختیم

سرمربی صابر ایران: از عملکرد تیمم در آسیا راضی هستم/ الشباب زاهدی پاسخ داد

قربانی در پاسخ به سوالی: چه شد که ایران مقابل ژاپن شکست خورد و نتوانست به فینال قهرمانی آسیا راه پیدا کند؟ او گفت: ما در سال ۲۰۱۴ با تیمی که او آرزویش را داشت به همان تیم ژاپن باختیم، بنابراین شکست مقابل ژاپن اتفاق جدیدی نیست. نباید فراموش کنیم که دیگر بازیکن بزرگی مثل مجتبی عابدینی را در تیم نداریم. محمد فتوحی پس از سال ها در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و نماا زاهدی نیز برای اولین بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد. با یک امتیاز به ژاپن باختیم. در سال ۲۰۱۶ مقابل ویتنام به تیم رویایی خود باختیم اما اکنون ترکیب تغییر کرده است. از طرفی ژاپن، چین و کره جنوبی تیم های مستقلی نیستند و قدرت خود را در شمشیربازی جهانی نشان می دهند. بنابراین مدال برنز ما ارزشمند است. از طرفی این تیم چند ماهی جوان بود.

وی افزود: تیم ایران صابر تیم بزرگی است و خودش را به دنیا ثابت کرده و می تواند بدرخشد. آقای فخری سال ها زحمت کشیده و ساختار این تیم را ساخته است و ما هنوز هم ثمره زحمات ایشان را می گیریم. خدا را شکر هنوز از کمک او استفاده می کنیم و همین ایده را داریم و کار تیمی خوبی انجام می دهیم.

* بازگشت به شرایط ایده آل قبلی

سرمربی صابر ایران: از عملکرد تیمم در آسیا راضی هستم/ الشباب زاهدی پاسخ داد

سرمربی صابر با تایید اینکه محمد رهبری هنوز با روزهای اوج خود فاصله دارد، تصریح کرد: رهبری بازیکن بزرگی است و همیشه به تیم ما کمک کرده است. کادر فنی او را به شرایط عالی برمی گرداند. وقتی با او صحبت کردیم، او قصد داشت عملکرد خود را بهبود بخشد.

* تیم صابر در مسابقات جهانی مصر بدون تغییر است

سرمربی صابر ایران: از عملکرد تیمم در آسیا راضی هستم/ الشباب زاهدی پاسخ داد

وی درباره تاریخ شروع تمرینات جام جهانی مصر گفت: دو اردو داریم و از اوایل هفته آینده تمرینات خود را آغاز می کنیم. با همین گروه در مسابقات جهانی شرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام