سجادی: در صورت فراهم شدن شرایط زنان را در ورزشگاه آزادی خواهیم دید/ در انتخابات کمیته ها به دنبال مقصر نیستیم.وزیر ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تیم های تعاونی و اداری در ورزش هستند. نمیذارم بگی مقصر کیه ما دنبال مقصر نیستیم.

به گزارش اسنا، وزیر ورزش و جوانان پس از فینال مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا در جمع خبرنگاران گفت: بسیار خوشحالیم. کسب مقام نایب قهرمانی برای ایران دست کمی از قهرمانی ندارد. این مقام و کسب سهمیه جهانی را به بازیکنان و کادر فنی تبریک می گویم. این موقعیت واقعا ارزشمند است. آنها فقط ۱۰ روز در این رویداد شرکت کردند. امروز این میزبانی به بهترین شکل به پایان رسید.

سجادی گفت: همه ما دوست داشتیم تیم ایران قهرمان شود، اما همانطور که دیدید هر تیمی که در همه پست ها بهتر و هماهنگ تر باشد از نتیجه آن سود می برد. من هم به ژاپن تبریک می گویم. در مسابقات جوانان بحرین امروز همزمان با ژاپن بازی کردیم و پیروز شدیم. همچنین میزبان مسابقات بسکتبال جوانان در سالن مجاور بودیم. فردا میزبان دبیرکل هستیم. بانوانی که تیم ملی کره را در فیلیپین شکست دادند، خسته نباشید. خدا را شکر روز خوبی بود و دنیای ورزش پویا است و این نقاط عطف را دارد. امیدواریم با سرمایه گذاری، برنامه ریزی و آمادگی بیشتر تیم جوانان را به مسابقات جهانی اعزام کنیم. گاهی باخت خوب است، یک تجربه واقعی است، و منشأ بردهای بعدی است.

وزیر ورزش اضافه کرد: میانگین قد بازیکنان ما بیشتر از ژاپن بود. آماده سازی آنها مشخصا بیشتر بود، اما ما میزبان بودیم و می خواستیم در کشورمان قهرمان شویم، اما ورزش این است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حمایت وزارت ورزش از فدراسیون والیبال در آینده چگونه خواهد بود، گفت: قول می دهم از نظر کمی و کیفی بیشتر و بهتر از گذشته باشد.

سجادی درباره انتخابات کمیته ملی المپیک و صالحی گفت: تعویق با وزارتخانه است، گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تیم های تعاونی و اداری در ورزش هستند. من هرگز اجازه نمی‌دهم بگویم مقصر کیست، همه فدراسیون‌ها، انجمن‌ها و باشگاه‌ها و در راس آنها وزارتخانه همه همکاری می‌کنند و هیچ‌کس دنبال مقصر نیست. ما وظیفه قانونی داریم که انتخابات باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود. پولادگر همواره یکی از نشانه های موفقیت را برگزاری به موقع و منظم انتخابات عنوان کرده است.

وی افزود: در یک جلسه آموزشی خبرنگاری پرسید که انتخابات بدمینتون چه می شود و من گفتم بدمینتون انتخابات ندارد. چهار سال قانونی گذشت و فردا جلسه آن. در این گردهمایی تصمیم گرفته می شود که چه کسی ناظر باشد. فکر می کنم خود پوریا انتخاب شود. شورا رای می دهد و دوره نظارت شروع می شود.

وی در پاسخ به این سوال که در این صورت انجمن باطل می شود، ادامه داد: خیر، مجمع انتخاباتی المپیک وابسته به انجمن المپیک نیست. هنوز وقت هست. من خودم تعداد فدراسیون های المپیکی و غیر المپیکی را یادداشت نکردم. ما تکلیف قانونی داریم. ریاست فدراسیون که ۴ سال تمام شد باید سرپرست انتخاب کنیم. اکنون که انتخابات کمیسیون با پایان فصل بدمینتون مصادف شده است، این بدشانسی است. وضعیت ما اینطور نیست.

و در مورد برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: باید روز انتخابات فرا برسد و آن روز دقیقا مشخص شود. لطفا این تعصبات را انجام ندهید. همه شما باتجربه هستید و من انتظار دارم مکالمات بالغ تری داشته باشید. من در مورد پر پرسیدم، پاسخ دادم، اما برخی رسانه ها به گونه دیگری منعکس می کنند.

و در مورد بودجه اندک والیبال نیز گفت: قطعا بودجه کل فدراسیون ها جوابگوی نیاز آنها نیست اما ما هم زیاد داریم. بر این اساس، نایب قهرمانی، معاونت مالی و روسای فدراسیون ها بررسی کارشناسی می کنند و به عدد و شکلی می رسند و در نهایت به تفاهم می رسند. فدراسیونی مانند والیبال از منابع دیگری نیز بهره می برد. بستگی به هنر انجمن ها و نوع رشته دارد. والیبال سازوکار آسان تری دارد و داوری تحت فشار و شکایت خاصی از سوی وزارتخانه قرار نگرفته است.

وی گفت: می دانیم در کجا و در چه شرایطی باید بیشتر به اتحادیه ها خدمت کنیم. امیدواریم در سال جدید در افزایش بودجه والیبال تجدید نظر شود. بسیاری از زمینه ها تیمی مانند والیبال هستند. یک پرواز معمولی حتی داخلی هزینه زیادی دارد و قابل مقایسه با سال گذشته نیست. همچنین با افزایش ۹ درصدی بودجه به آنها خدمت خواهیم کرد.

وی درباره انجمن اسب سواری نیز گفت: جلسه سوارکاری داشتیم، مذاکراتی انجام شد و در حال بررسی هستیم. نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

سجادی در پاسخ به این سوال که آیا الزامی برای حضور بانوان در ورزشگاه ها وجود دارد، گفت: این موضوع را دوباره بررسی کردم، با فدراسیون فوتبال صحبت کردیم. این مقام بین المللی نیز توضیح داد. این الزام و اینکه از خارج به عنوان شرط یا تعهد گرفته شده است، تعهدی است که توسط همکاران، وزرای سابق یا دوستان سابق اتحادیه در تفاهم با مقامات بین المللی در سال های گذشته انجام شده است. امضا شد و توافق کردند که این اتفاق بیفتد. ما تاکنون با رفتار و عمل خود نشان داده ایم که هر جا شرایط و امکانات استاندارد و معتبری وجود داشته، امکاناتی مانند پارک خودرو و فضایی برای بانوان وجود داشته است. پیشنهاد می شود الان که لیگ شروع شده تا پایان لیگ برنامه ریزی کنیم تا به این تعهد عمل کنیم. از همان بازی اول این اتفاق نمی افتد.

وی گفت: ما تاکنون در حال خدمت رسانی به بانوان هستیم اما باید شرایطی فراهم شود. خبرنگاری از مشهد پرسید و من گفتم قرار نیست در مشهد خانم داشته باشیم. هر وقت شرایطی فراهم است ما دیدگاه هایی داریم مثلا الان که آزادیم شرایطی را فراهم می کنیم و نشان می دهیم که واقعاً آنها را می خواهیم. در خارج از کشور تبلیغ می شود که ایران علاقه ای به حضور زنان در ورزشگاه ها یا موج اسلام هراسی ندارد اما امروز زنان را در ورزشگاه دیدید. اتفاق خاصی نیفتاده، شرایط و مقدمات انجام شده است. می خواهیم بگوییم اینطور نیست که منفعلانه تبلیغ می کنند. ما قصد داریم تا ۵ روز یا ۱۰ روز دیگر تلاش کنیم هر زمان که استادیوم آزادی در دسترس قرار گرفت، تماشاگران را در ورزشگاه آزادی خواهید دید.

انتهای پیام