سایه زمستانی در نوروز مازندران / هشدار نارنجی هوا برای آخر هفتهایسنا/ مازندران معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران ضمن پیش بینی آخرین وضعیت آب و هوای استان در ایام نوروز از آغاز رژیم سرد بارانی در آخرین روزهای هفته اول سال ۱۴۰۱ خبر داد و ابلاغیه ای صادر کرد. بولتن نارنجی هواشناسی هشدار

احمد اسدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام هشدار نارنجی نارنجی هواشناسی در مازندران و تشریح رژیم بارشی اظهار کرد: رژیم بارشی سرد از روز پنجشنبه ۵ فروردین لغایت جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۱ در غرب کشور آغاز به کار کرد. مازندران.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران با اشاره به نوع خطرناک بودن این رژیم بارشی گفت: وزش باد شدید، بارش باران و برف در این دو روز در ارتفاعات پیش بینی می شود.

اسدی با اشاره به اثرات این رژیم بارشی گفت: طوفان برف، ریزش سنگ، پدیده مه، کاهش دید و اختلال در تردد در جاده ها و محورهای کوهستانی، روان آب و احتمال جاری شدن سیلاب از پیامدهای این رژیم بارشی خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کشور در توصیه ای گفت: تجهیز زمستانی، احتیاط در تردد جاده ای، عدم صعود غیرکوهنوردان به ارتفاعات و عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها برای مسافران و استان ها ضروری است.

آخرین پیش بینی هوای مازندران

وی با اشاره به وضعیت آب و هوای مازندران گفت: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی اخیر هوای استان در روز پنجشنبه مورخ ۴/۱/۱۳۰۱ در نواحی ساحلی و دشت نیمه ابری و از اواخر وقت ابری است. روز به ویژه در نیمه غربی از سمت شهرستان با بارش پراکنده باران و وزش باد همراه خواهد بود.

اسدی افزود: روز جمعه ۱/۵/۱۳۰۱ هوای مناطق ساحلی و دشت نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد و کاهش دما خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران در خصوص پیش بینی آسمان مازندران در روزهای شنبه ۱۳/۶/۱۳۰۱ و یکشنبه ۷/۷/۱۳۰۱ گفت: وضعیت آب و هوا در اولین روزهای هفته دوم نوروز نیمه ابری است. تا ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود وزش باد و گاهی ارتفاعات مه آلود با کاهش دما.

وی ادامه داد: هوای فرمانداری روز دوشنبه ۹ فروردین نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و در ارتفاعات مه آلود همراه با بارش برف، باران و وزش باد اما از اواخر وقت و شب با کاهش ناپایداری و ابر خواهد بود. قبل از اینکه تبدیل به بینی شود

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران تصریح کرد: روز سه شنبه ۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ آسمان استان نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر